Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ajánlanátok egy jó bringát?

Ajánlanátok egy jó bringát?

Figyelt kérdés

Cross/trekking-re gondoltam, de igazából nem vagyok benne biztos.

Elsősorban munkába járáshoz kellene (napi 6km összesen), de szeretnék újra elkezdeni hosszabb távokra is tekerni (akár 60-80km).

Elsősorban városi használatra kell, de szerettem régebben is könnyebb (sokszor akár kifejezetten nehéz) terepen is menni, szóval földút, murva stb.

Kb. 300 ezret szánnék rá maximum, de ha 320-ért van olyan ami tényleg nagyon jó, akkor nyilván nem a 2 ezren fog múlni.



2023. máj. 9. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeirntem ő egy ár-érték arényban nagyon jó kis cross trekking, és most még akciós is a Bergussonnál. :) [link]
2023. máj. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok megint. Mivel városban is akarod használni, ezért arra nagyon figyelj mikor választassz, hogy lockolható legyen a teleszkóp.
2023. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ilyet vettem, imádom: [link]

Nem vagyok profi, viszont tapasztalt bringás.

A reflektora szuper, a tárcsafék is állat, és olyan stabil érzésem van rajta.

2023. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
fitness kerékpár esetleg? Csak azon nincs sárvédő
2023. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

felejtsd el a kommentem.

"terepen is menni, szóval földút, murva stb."

ez miatt nem lesz jó.

2023. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"régebben is könnyebb (sokszor akár kifejezetten nehéz) terepen is menni, szóval földút, murva stb."


A cross trekking ideális murvás, erdészeti és földutakra, de a köves, gyökeres terepre már MTB kell. Viszont ha az időd nagy részében városban tekernél, akkor én trekking bringát javasolnék. Ugyanaz, mint a cross, de van rajta sárvédő, csomagtartó és többnyire agydinamós lámpával szerelt. Ez azért fontos, mert ha veszel egy crosst és arra szerelsz fel utólag csomagtartót, sárvédőt stb., akkor összességében többe fog kerülni a projekt, ráadásul az utólagos megoldások soha nem olyan jók, mint a gyárilag rászerelt (rá tervezett) kiegészítők.

Egy ilyen bicaj is elboldogul a murvás erdészeti utakon, tehát nyugodtan letérhetsz vele az aszfaltról. De ha a cél a nagy sebességgel csapatás a sziklás, gyökeres erdei ösvényeken, akkor nincs mese, kell egy rendes monti.

2023. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Rendes MTB-re nincs pénzem ,ahogy néztem ezek már milliós nagyságrendűek. Most egyébként egy MTB-om van, de eléggé szét van már az egész, rákölteni többet pedig nem akarok. Olyan durva terepen nem tervezek már menni, régebben csapattam erdőben, sziklás terepen, de az én bringám sem volt erre alkalmas, hiába az összteleszkóp és MTB kialakítás.

Az, hogy van sárvédő meg lámpa nekem nem téma, mert van kb. 4-5 lámpa készletem, köztük 1-2 egészen komoly. Sárvédőt meg át tudom tenni a mostaniról, ha minden kötél szakad.

Én egyébként a Neuzer X400-at néztem ki, ez nagyon jó áron van szerintem, nem tudom milyen minőséget képvisel.

2023. máj. 10. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!