Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék használt kerékpárt...

Szeretnék használt kerékpárt vásárolni, hogyan deríthetem ki, hogy biztos nem lopott?

Figyelt kérdés

Illetve mire kell figyelnem a vásárlásnál? Szoktak ilyenkor valami adásvételi papírt írni? Mit érdemes kérdezni az eladótól, ami gyanút kelthet?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2023. ápr. 28. 03:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bringánál nem nagyon, nég 200ezres versenybringanal sem. Van alvazszama, azt tudod ellenorizni egy rendszerben, ha rakeresel guglin hogy elveszett kerekpar v vmi, biztos bejon az oldal, oda lehet a sajat bringaidat regisztralni a szamnal es a tulajdonsagaival, képekkel. Ha ott eltuntkent szerepel, akkor lehet baj, de ez egy teljesen valaszthato rendszer, valszeg sokan nem tudnak rola, meg asszem sok evvel ezelott 5ezer ftba kerult a regisztracio (bar sztem annyit meger, hogy lopas eseten tudjak azonositani).
2023. ápr. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Adasveteli mindenkeppen kell.

Gondolom valami par eves biciklit akarsz venni.

2023. ápr. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, arra az oldalra rátaláltam, sokkal több a semminél. Az pedig nem kérdés szerintem sem, hogy 5e Ft-ot kifizessek erre.

Régebbi, de jó minőségű bicikli a cél. Először szeretnék legalább nagy részben ilyen módon megválni a tömegközlekedéstől. Utoljára kb. 10 éve bicikliztem, gyerekkoromban. :D Időbe telik majd visszarázódni, beletanulni a közlekedésbe gyakorlati szinten is, szerelésbe, ha egyáltalán bejön annyira, hogy nem adom tovább 2 hónap múlva. 80e a keret. Sajnos vannak, akik az érték töredékében is lopnak, túl sok ilyet hallok…

2023. ápr. 28. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy 2es is írta, ha az eladó aláír egy adásvételi szerződést és te a saját kezeddel másolod bele az adatait a személyijéről a szerződésbe, akkor nem lehet gond. Elég ritka, hogy a lopott dolgok eladásakor megadják az adataikat.
2023. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Egy adásvételivel tudod bizonyítani bármikor, hogy jóhiszeműen vásároltad, nem loptad, és orvgazda sem vagy.
2023. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. orgazda. Nem orvgazda.
2023. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy került oda az a v :D
2023. ápr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem is 100%-os, de első körben rákereshetsz a bikesafe-en a kerékpárra a vázszám (NEM alváz!!!) alapján -ha regisztrálva van és lopott, akkor az ott egyből kiderül. Mondjuk semmi garancia nincs arra, hogy a kerékpár benn van a rendszerben, de azért egy próbát megér...
2023. ápr. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Ne a keletinél vedd cigánygyerektől egy 20asért…

Jófogáson, marketplacen nem jellemző, hogy ott árulnák a lopott szajrét.

2023. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!