Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék kipróbálni egy fixi...

Szeretnék kipróbálni egy fixi bicót, mit ajánlotok? (Budapest)

Figyelt kérdés
Ismerőseim körében nem tudok senkit akinek lenne, kölcsönzőben lehet ilyet találni?

2023. márc. 10. 17:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

I ♥️ Fixie/SS HUN csoportban, ha kiírod azt is melyik városban garantálom, hogy lesz aki segítsen! Nagyon jófej kis közösség.

Amúgy annyira nem kell parázni. Én 6 éve nem ültem bicón, mikor elkezdtem. Elsőre nagyon fura, de utána megérted, hogy olyan az egész bicó, mintha a lábaid meghosszabbítása lenne. A lábaid sem mennek maguktól. Sok szerencsét és kevés kéz és lábtörést! :D

2023. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%
Hogy ne tedd, egy baromság. Az ilyen 100 évvel ezelőtt volt divat, egészen addig amíg fel nem találták a szabadonfutást. Egy retardált volt aki visszahozta, bár az igaz, hogy van piaca a többi retardált között akik a használhatatlanságot tekintik menőségnek.
2023. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

#2

Ha lenne két teljesen egyforma bicó az egyik fix, a másik ss garantálom, hogy jobban megrakom a fixet!

Ha mindenben jobb lenne a racsni, akkor a velodromon is az lenne divat... Másik kávéház. Fogadd el. Én is elfogadom, hogy tihanyban gyorsabb vagy, de ugyan úgy körbe megyek fixen a balcsin, mint bármely más bringás.

2023. márc. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

A szabadon futónál van opcióm, hogy tekerem-e tovább vagy sem, a fixnél meg nincs. Innentől fogva a fix nem lehet jobb, mert elvesz egy olyan lehetőséget, amivel megvan a másiknál de nem kötelező használnom. Plusz nehogy azt emeljük már piedesztálra, hogy nincsenek sebességi fokozatok.


Értem, hogy hipszter meg minden, de nagyanyám erre mondta, hogy jó dolgodba nem tudod már mit csinálj.

2023. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

#4

Ember! Egészen más a két dolog. Olyan mint a kajak és a kenu.

Sorolom az előnyöket:

Súly, ár, szerelhetőség, sebesség, koncentráció, izomok terhelése, olyan izmok használata, amit sima bringán alig vagy nem használsz.

Veszélyes? Igen, nagyon! Volt pár durva esetem nekem is. De valahogy az országutisok 90%-át úgy ott hagyom, mint Magdi nénit a kempinggel.

2023. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Súly, ár, szerelhetőség, sebesség, koncentráció, izomok terhelése, olyan izmok használata, amit sima bringán alig vagy nem használsz.


Számszerűsítsd már légyszi, hogy mennyivel olcsóbb és grammra mennyivel könnyebb egy fix a váltóshoz képest mikor váltós bicajokat is lehet kapni pár 10eFt-ért.


A sebességet hagyjuk, pont ugyanolyan a kettő ha eltekintünk a váltó súlyától ami 1%-a sincs egy átlagos felnőtt + bicaj súlyának.


Koncentráció? Azmiaz, hogy abban jobb a fix? Mármint jobban kell koncentrálnod, hogy nehogy halálos baleset érjen.



Veszélyes? Igen, nagyon!

Szuper!



De valahogy az országutisok 90%-át úgy ott hagyom, mint Magdi nénit a kempinggel.

Csakhogy ennek semmi köze ahhoz, hogy te fix-el mész ők meg nem (mivel ha nem váltanak akkor pont ugyanazt az energiát küldik bele) hanem arról van szó, hogy jobb az erőnléted. De azért iqteszten ne indulj ha ebből arra következtetsz, hogy ez a fix miatt van.

2023. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kérlek, a továbbiakban a fixi haszontalanságáról való szájtépést mellőzzétek, köszi:*
2023. márc. 10. 19:37
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Konkrétan a közúti közelekedés szabályainak nem felel meg. Joggal és okkal.

Az emberekben sajnos rohadtul nem tudatosul, hogy milyen kockázatot vállalnak a hétköznapi közlekedés során. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy egy másodperc alatt eldőlhet a jövőtök. Legrosszabb esetben meg lehet halni, vagy egy életre nyomorékká lehet válni. De a másik oldal sem jobb, amikor okozóként állsz a bíróság előtt, mert valakinek komoly sérülést okoztál. Egy életen át cipeled a bűntudatot és viseled a következményeit.

Teljesítménnyel magyarázni is butaság lenne a dolgot. Ha olyan hatékony lenne a fixi, akkor az országútisok is azzal mennének. Hétköznapi használatban csak hátránya van. Ostoba hipster divat, semmi más.

2023. márc. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
Én sem értem, miért divat még mindig, nekem is volt, de ez a “lábak meghosszabítása” ez egy ostoba kamu szöveg, annak aki szeret bringázni, minden a bringa stílusához illő bringa a “lábak meghosszabítása” semmi különleges nincs a fixiben, semmivel nem leszel jobb bringás, attól mert fixid van, ezt csak a sok divatmajom hiszi.
2023. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Alex Fly ***** válasza:

@8: kérlek, idézd azt a szabályt, amely szerint a közlekedés szabályainak nem felel meg -mert anélkül ez csak egy minden alapot nélkülöző állítás.

Mert én sehol nem találtam olyan pontot egyetlen szabályozásban sem, amely a fix hajtást szabálytalannak nyilvánítaná...

2023. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!