Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rendszeresen bringázók!...

Rendszeresen bringázók! Milyen gyakran kell szervizbe vinni a taligátokat?

Figyelt kérdés
2022. okt. 6. 20:08
 1/7 Darius- ***** válasza:
90%
Sok mindentol fugg. Milyen markaju a bringa, mennyit kozlekedsz koves utakon, mennyire régi. A legfontosabb az allapota.
2022. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Évente 1-2alkalom. A hidros fékhez nincs szerszám,olaj itthon. És ha már ott van akkor a telókra is nézzenekrá.


A idősebb hardtail-t itthon szerelem.

2022. okt. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerelések 90%-át magam csinálom.

A villák szeviz-periódusa le van írva, azt kb. illik tartani.

Olajos fékkel sem szórakozok otthon.

Még a fejcsapágy, amit nem szoktam cserélni, de ez több 10.000 km-t bírni szokott.

Ha minden aprósággal szervizbe mennék, akkor kb. havonta vinném.

2022. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

8 éve voltam utoljára. Mindent megoldok itthon. Elegem lett a szervizekből, inkább kitanultam a dolgokat, beszereztem a szükséges szerszámokat.

Egyfajta TMK (tervszerű megelőző karbantartás) és "tűzoltó munka" öszvérét hajtom végre. Ha elromlik valami megcsinálom, de a hajtást és a csapágyakat rendszeresen, a futott teljesítmény alapján, tisztítom, kenem.

2022. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a bringázás ott kezdődött már 4 éves koromban, hogyha valami baja volt a bringának, akkor ott kellett üljek fater mellett amíg megszereli, na nem kényszerből, érdekesen csinálta mindig és szerettem is vele bringát szerelni, 11 évesen már lazán szedtem ripityára a manitou telómat karbantartás céljával tavasz elején, nincs semmi olyan folyamat ami miatt szervízbe kéne vinnem bringát, egyszer volt ilyen egyszerű lustaságból, de hazafele úton meg csak mérgelődtem, hogy ezt magamnak mennyivel precízebben megcsináltam volna. Egy kerékbefűzésről van szó.
2022. okt. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szrencsére nagyon ritkán.

A régi retro bicajom 28 éve alatt szinte csak defekteknél látott szerelőt, ezen kívül kétszer fékbowden-csere volt és a végefelé egy váltóállítás. Pedig azt sem mondhatom, hogy értek a bringaszereléshez. Egyszerűen egy jól összerakott szerkezet volt, szerencsém volt vele. igaz, nem egészen rendszeresen használtam, télen nagyon ritkán és előfordult, hogy hónapokig felé sem néztem. Máskor viszont letekertem vele 60-80 km-eket, és időszakosan naponta is használtam.

30 éve még tudhattak valamit..

2022. okt. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon tudom magamnak szerelni, de jó bringa, nem szokott vele baj lenni. Fél évente (kb 3000 km) elviszem egy kis szeretgetésre, ilyenkor átnézik, meghúzzák a bowdeneket, lekenik, megtisztogatják... Csak ilyen kis rutin ápolás. :)
2022. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!