Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a felni szélességek között...

Ha a felni szélességek között fél centi eltérés van attól még a külső gumi áttehető? (MTB, 26os kerék)

Figyelt kérdés
Vettem két dupla falú 26-os mtb kereket, mert az eredeti szimpla falúak nagyon régiek és van bennük egy hatalmas 8-as is. Most látom, hogy a felni szélessége az újnak 2 cm, míg a régié 2,5 cm. Van rajta egy 26/2,125 (54/556)820 gumi. Ez áttehető az új felnire vagy az kicsi lesz hozzá és másik gumi után kell járnom? Vagy megegyezik? Mert a táblázatokon amiket lehet a neten találni számomra átláthatatlan, amit kivettem belőle elvileg átrakható, de szeretnék olyantól tanácsot kapni, akinek jobb a rálátása.

2021. nov. 29. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán , de terepre elég az 1,9 városba 1,75 -1,5 .
2021. nov. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hál isten! :) Igen de ez mtb, annyira meg nem vagyok jártas benne, a gumi szélességet is szeretném vékonyabbra cserélni, mert ez túl vastag főleg betonra felesleges. Csak nem vagyok ebben annyira jártas.
2021. nov. 29. 18:41
 3/8 hypno ***** válasza:
Ha nem tárcsaféked van, akkor állítanod kell a fékeken is.
2021. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, az nem gond
2021. nov. 30. 10:03
 5/8 hypno ***** válasza:

#4


Ok.


Ez egy teljesen érthető jó kis táblázat.

[link]


Látszik, hogy a 19c és 21c méretű felnikhez szinte minden gumi felrakható.

A gumik szélessége ugyan mm-ben van megadva, de a szokásos 2,54 (coll/cm) váltószámmal osztva inchre könnyedén átszámítható

2021. nov. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen köszi! Ezt a táblázatot is néztem :) Meg sok egyéb táblázat, képek fenn vannak, csak gondoltam megkérdezem, biztos ami tuti, szerintem vannak itt sokkal jobban hozzáértők, mint én, de köszi szépen a linket!
2021. nov. 30. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne bonyolítsd a semmit. Igen, jó lesz! :D
2021. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké :D
2021. dec. 1. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!