Érdemes hosszanti szálas fékbowdenházat venni?
Ez parasztvakítás, vagy van gyakorlati haszna?
Úgy nem szeretnék járni mint ami ezen az oldalon a legfölső kép mutat.. :)
Én évtizedek óta a fékekhez is hosszanti szálas váltó-bowdenházat használok.
Váltóbowdennel.
A mai országúti két forgáspontos patkókon és a v-fékeken is kisebb a bowdenre ható húzóerő, mint a régi, hagyományos patkókon és cantilever MTB fékeken.
Plusz a rendesen karbantartott fékelemek, bowden, a fék ellenrugói sem fejtenek ki már akkora legyőzendő erőt, hogy a linkelt rémképen látható bowdenház-szétnyílás megtörténjen.
Illetve, volt már, hogy találkoztam nem Shimano SP, hanem valami noname bowdenházzal, amin a külső műanyag héj már újonnan is repedt.
Na AZ tud ilyet.
Ezt a bowdenházat féken használva az előny, hogy teljesen kiveszi a fékezésedből azt a hülye gumis-taknyolódó érzést, ami főleg a hátsó, hosszú bowdenházas féknél szokott jelentkezni és főleg a normál, spirális bowdenház hosszirányú összenyomódása okozza.
A fékezés-érzés kicsit hasonlóvá válik a hidrós fékéhez, azzal, hogy nem a kar behúzási szöge, hanem a rá kifejtett erő fogja meghatározni a fékerődet. Én speciel szeretem így, hogy érezni, ahogy a betét koppan a felnin és teszi a dolgát.
A hátránya, hogy ez a bowdenház hajlításra merevebb, kicsit fogja a kormányfordítást, tehát elengedett kormányos tekerésnél okozhat kellemetlen meglepetést.
A linkelt cikkben látható alu elemes bowdenház egyébként tényleg állati jó, jól is néz ki, megvan a hosszanti szálas hosszirányú merevségi előnye és nincs benne az oldalhajtási merevség, ami a hátrány lenne.
Rohadt jó.
Csak rohadt drága.
Még Kínából is.
Ez méterár:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!