Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet nem elektromos biciklire...

Lehet nem elektromos biciklire utólag felszerelni ABS-t? Gondolom mindenképp kell hozzá áramforrás. Akkor akksi nélkül nem is lehet?

Figyelt kérdés

2021. márc. 13. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell tanulni normálisan fékezni minden nélkül. El kell menni valahová,ahol nincs senki és gyakorloni kell a helyes technikát és hogy hogy is kell fékezni (youtubeon amúgy vannak is fent ilyen videók).


Párszor már kellett satuznom (évi több ezer km-t tekerek),de egyszer sem álltam fejre/estem el. Reflexből ment minden.


Ez olyan,mint az autó. Ott is meg kell tanulni, hogy hogy vészfékezel,ha nincs abs. Sőt,abs-nél is meg kell tanulni.

2021. márc. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ABS bicajra...? OMG! 😂😂😂😂😂
2021. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2 Nem hallottál még róla? Igaz, én is meglepődtem, de tényleg van, keress rá! (Elektromos bicajokon, pár milláért)
2021. márc. 13. 20:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

20 éve egy egyszerű megoldás erre, de inkább fékgyengítőnek lehetett nevezni.

Amúgy tényleg semmi értelme. Az elsőt alig lehet blokkolni, mert azon van a súly. A hátsót pedig érdemes blokkolhatónak hagyni, mert azzal is lehet fordítania bringát.

2021. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Modulátornak hívják és semmiféle áramforrás nem kell hozzá. De jobban jársz, ha ehelyett inkább megtanulsz normálisan fékezni...
2021. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

" jobban jársz, ha ehelyett inkább megtanulsz normálisan fékezni..."



ITT a pont! :-)


Nem hinném, hogy ez olyan ördöngősség lenne - emberek millióinak sikerült... :)

2021. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy félreértés ne essék, nem azt mondtam, hogy önvezető Teslán nőttem fel és nem tudok biciklire se ülni bármiféle stabilizáló elektronika nélkül, hanem csak érdekelt a dolog. Természetesen semmi szükségem nincs rá, tudok normálisan tekerni-fékezni
2021. márc. 14. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:

#6!


Én úgy látom, hogy a bringával közlekedők 90%-ának nem sikerült.

2021. márc. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:
@8: akkor ideje új szemüveget csináltatnod
2021. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemnem,sajnos igaza van,habár talán kicsit túlzás az a 90%.

Sajnos én is azt látom hogy a legtöbben,akik csak közlekedésre/ pár havonta egy-egy túrára használják a biciklijüket,egyszerűen nem tudnak fékezni. Még a "montisok" (mert sokan szeretik annak hívni magukat miután havonta letekernek 20 km-t egy kavicsos úton)között is sok olyen van,akiknek a fékezés annyiból áll hogy tövig húzzák a hátsót,az első fékhez meg hozzá sem nyúlnak,mert azt hiszik hogy attól rögtön fejreállnak.

2021. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!