Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ebike nevű elektromos biciklit...

Ebike nevű elektromos biciklit, illetve elektromos rollert lehet-e lábbal hajtani, úgy, hogy nem kapcsolom be?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok, én a lábbal hajtósokat preferálom, szeretek hatni rá, hogy tőlem megy. Ha megy magától, abban meg mi a pláne, főleg, ha áramot is fogyaszt?


Csak az érdekel,hogy ha pl valaki egyszer megvett egy e-biciklit, s az az egy biciklije van; és mondjuk véletlenül pont kedve támadna (nem kölcsönkérni mástól) hanem menni úgy egy kört, hogy most ő hajtja a pedállal, akkor megtehetné, vagy tönkremenne attól, ha alapból elektromosnak lett gyártva. Akár egy roller, akár egy ebike. Egyébként ez annyira aranyos, hogy ha magyarosan ejted ki, hogy ebikének hívják:) (EEbájk.:):)-tehát angolosan kiejtve ilyen hosszú elnyúljtott e-vel, vagy í-vel is lehet szerintem akár,mert az e-mail is ímél. :) ) A benzines roller kapcsán is egyébként érdekelne.

Egyébként én értelem-szerűen nem akarok ilyet venni. Amúgy van is itthon biciklink, klasszik lábbalhajtós, nagyon szeretem.


Előre is köszönöm a válaszokat; kérlek,hogy ne a stílusomra reagáljatok, bár remélem, azzal is néhány embernek sikeresen mosolyt csaltam az arcára; de tehát most nem ez a lényeg; hanem ezt a biciklis-rolleres dolgot szeretném megtudni, hogy amúgy hogyha pl egy ilyen elektromos járgány tulajdonosa (nekem nincs) egyszercsak úgygondolná, hogy ő most lábbalhajtósan megy vele, megtehetné-e. Tehát ezt így tudományosan, hogy elkopik-e, elromik-e benne tőle valami.


Előre is köszönöm szépen



2021. febr. 11. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél ami rásegítős. Tehát nem gázkarral és csak motorral megy' hanem a pedálozásnál a nyomaték alapján rásegít a tekerésre.
2021. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rollernél nem tudom hogy működik, de E-bike esetén van olyan márka, amit lehet motor nélkül is használni. Simán kikapcsolod és akkor normál kerékpárként használható. Ez a fajta drágább nyilván, de praktikusabb is, ha pl. lemerül az aksi, vagy hirtelen kedved szottyan "egyedül" tekerni.

Olcsóbb kategóriában, ha lemerül az akku, akkor megszakadsz.

Egyébként az E-bike nem azt jelenti, hogy magától megy, csak azt, hogy könnyebben hajtasz és gyorsabban haladsz, mint egy hagyományos kecskével.

2021. febr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Rollerekről fogalmam sincs, de szinte biztos vagyok benne, hogy hajtható motor nélkül. Mit csinálnál, ha lemerül?

Az ebikeok természetesen hajthatók motor nélkül, sőt gyárilag 25 km/h felett ki is kapcsol a motor, de persze lábbal lehet tovább gyorsítani. Rásegítés nélkül viszont fárasztóbb és lassabb lesz egy hagyományos kerékpárnál, mert nehezebb, és valószínűleg a hajtási veszteség is több a motor miatt.

2021. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mentek a zöldek, ha van még valakinek ezzel kapcsolatosan valami gondolata, kérem, ossza meg. Tehát köszönöm az eddigieket.
2021. febr. 11. 20:38
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Az ebikeokban CSAK pedálozással együtt működik a motor, anélkül nem, de pedálozni nyilván lehet rásegítés nélkül is. Ami magától is megy, az már minimum segédmotoros kerékpár.
2021. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenből lehet mindenféle kombinációt venni. 1 biztos: mind szabadonfutós, tehát mozog a kerék, ha kikapcsolod a motort és nem is megy tönkre tőle.
2021. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Amelyekkel eddig találkoztam, azok mindegyikét lehet rásegítés nélkül használni. De persze azt figyelembe kell venni, hogy a hajtási ellenállásuk valamivel nagyobb, mint egy analóg bringáé illetve a tömegük is nagyobb. Ennek mértéke viszont nem egyforma: egy kis teljesítményű, könnyű city modell esetében, ahol a rásegítés csak kényelmi célokat szolgál, ez egészen minimális lehet. Egy komolyabb, nagy teljesítményű, terepre tervezett gépnél a hajtás szerves része a rásegítés és szinte nem is használja az ember anélkül, nagyobb ellenállással számolhatsz.

Hogy egy konkrét példát említsek: a kategória abszolút csúcsának tartott M1 Spitzing+ esetében a rásegítés mértéke 5 fokozatban állítható. Ebből az első fokozat tulajdonképpen csak annyira segít, hogy kompenzálja ezt, így ebben a fokozatban pontosan úgy fog viselkedni, mint egy analóg kerékpár. Teljesen analóg módban viszont nem túl élvezetes hajtani; az max végszükség esetén ajánlható, amikor teljesen lemerült akkuval kell eljutni hazáig vagy a legközelebbi konnektorig.

2021. febr. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!