Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Városban milyen fokozat kell?

Városban milyen fokozat kell?

Figyelt kérdés
Városban amikor megállok piros lámpánál akkor 1-esben vagyok. És amikor elindulok akkor elkezdek felfele váltogatni.(szóval 1-ből 8-ig) Ti is szoktatok így csinálni? Vagy a városban célszerűbb ugyan abban a fokozatban maradni? Más is szokta így csinálni?

2020. nov. 14. 09:35
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy a váltogatás nem tesz jót a váltónak?:D

A biciklizés pedig nem tesz jót a keréknek, a rajta ülés a nyeregnek... Legmagasabb fokozatban tekerni mindig pedig legfeljebb a kerékpáros szellemi képességeiről ad valamilyen tanúsítványt... Még egyszer megismétlem: mindig a 90 _körüli_ lábfordulat az ideális.

2020. nov. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha lábfordulatot akarsz mérni, akkor kell egy óra, amit menet közben tudsz nézni, meg egy olyan útszakasz, ami kb biztonságos, mert a számolás kicsit elvonja a figyelmed. Azt kell megszámolni, hogy 1 perc alatt hány teljes kört tesz meg a pedál (úgy könnyebb, hogy a domináns lábaddal hányat nyomsz). Úgy is lehet, hogy ha előtted van a másodperckijelzés, akkor 2 másodpercenként 3 fordulat a 90 rpm, amit itt a 41-es válaszoló reklámoz, mint ideálist (és igaza is van).


Ha ennél kevesebbet számolsz, akkor válts a kisebb számok felé a váltódon, azaz rövidebb fokozatba, és próbáld úgy elérni. Többet nem hiszem, hogy számolni fogsz, de akkor értelemszerűen hosszabb fokozat ajánlott ugyanahhoz a sebességhez. Egy idő után rá fogsz tanulni, hogy milyen sebességhez milyen áttételt (hanyas váltóállást) érdemes választanod.

2020. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ma ki is próbálom
2020. nov. 17. 14:16
 44/44 anonim ***** válasza:
Nekem MTB-m van 3x8 váltóval, terep gumival és mégis 2x4-el fel tudok menni a badacsonyra ha egy kicsit megerőltetem magam
2021. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!