Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van értelme drága, mostani...

Van értelme drága, mostani downhill biciklit vennie annak, aki versenyezni akar, de több év múlva sem fogja valószínűleg leváltani? Nem fog elavulni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, még 10 éve mindenhol a 26-os kerék volt például a divat, most meg már majdnem mindenhol 29 vagy kombinált 29/27.5-ös biciklik. És nem biztos, hogy pl egy 2009-2010 körüli 26-os Demo 7 fel tudná venni a versenyt mondjuk egy mai 29-es Commencal-al vagy ilyesmivel. Tehát szerintetek van értelme új 2020-as drága downhill biciklit venni, ha nem tervezem leváltani évek múlva sem? Szerintetek nem lesz semmi olyan nagy újítás éveken belül, amitől mondjuk a mostani biciklik hátrányban lennének egy versenyen az újakhoz képest?
2020. szept. 2. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ellenfeleid sem cserélnek évente bringát.

Én maratonozok és már a mezőny 90%-a 29-essel ment, amikor én még 26-ossal. De az régen egy csúcs gép volt. Egy évvel később már 29-est vettem volna. így maradt alattam 10 éven át a 26-os.

Elavult, de valamiben még mindig csúcs gépnek számít.

2020. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy általában nincs értelme Magyarországra DH bringát venni. Ha jól tudom, évente egy verseny van. Ha megteheted, hogy külföldre járj versenyekre, akkor szerintem pár évente bele kéne férnie egy új bringának. Na meg a versenyzőket általában szponzorálni is szokták.
2020. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk mit hoz a jövő én js 26'ost vettem aztán ha 2évet varok akkor 27,5' vettem volna mert az nekem valóbb a 29'nagy.

3x9sebesseges most a 2x10 vagy 1x11 a menő,nyerő.


Marha nagy változásra nem számitok esetleg megjelenik lesz az e- bike kategoria a versenyzésben.


Én vennék csucs közeli bringát,legalább nem fog korlátozni. Azaz ha én nem is a de bribga alkalmas a világkupa sorozat megnyerésére.

2020. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi mást tudnál venni, mint a legújabbat?

Mármint ha attól félsz, hogy el fog avulni alattad a technika, akkor sem tudsz 2024-es fejlesztéseket venni 2020-ban. A régebbi pedig már most is elavult lehet, így lényegében csak az a lehetőség maradt, hogy egy felső kategóriás, jól felszerelt új bringát veszel.

Az sem tragédia, ha el kell adnod 2 éves korában, mert csúcs bringa lévén még mindig nagyon sokat fog érni.

Félmilliós összegeket akkor "buksz rajta", ha túl sokáig tartod meg.

2020. szept. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3!


Maratonokon már van e-bike kategória pár éve.

2020. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Downhillben nem hiszem, hogy lesz e-bike kategória, mivel lefele guruláshoz nem igazán kéne a rásegítés, így is rohadt nehezek már azok a biciklik, meg így is majdnem cross motorhoz hasonló sebességeket érnek el elég veszélyes pályákon.
2020. szept. 3. 19:35
 7/7 anonim ***** válasza:

3 vagyok. persze de pont ezaz nem tudok mit kitalálni mi változhat 2,5akárhány év mulva.

Ha azt vesszük akkor egy jó közepes bringa ha nem nézzük a kerèkméretet akkor marha lassan avul. Ami valodi avulás az a suly ,edzéssel kompenzálható.

Más nem nagyon. Rugoút 20ève 180mm-200mm van több is de nem számit 20-30mm+.

A hajtás mindig 1x8,9,10. Fék-tárcsa.

Váz anyag de az kicsit fura mert attol,hogy carbon nem feltétlenül lesz könyebb pláne hogy a legsérűlés veszélyesebb ága a bringázásnak. Úgyhogy van benne anyag bőven.


Ami miatt hamar megszabadulnak tőluk azaz mit kapott alattuk. Ha beadott vele 15m-es letőréseket mint Bender akkor azt nem akarja 2,3évnél tovább használni az aki nem hülye.

2020. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!