Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Legális a kék lámpa? (nem...

AdamJayCross kérdése:

Legális a kék lámpa? (nem villogó)

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de sehol se találtam rá választ.

Mostanában elég sok hirdetés dob be nekem kék fényű kerékpár lámpákat, és olvastam, hogy USA-ban sok helyen legális a hátsó kék. Arról nem találtam azonban sehol se infót, hogy EU-ban, főleg Mo-n legális e vagy illegális vagy simán csak nem létezik. (nem raknám fel éjszaka a rendes piros hátsó lámpa helyett, de tetszik viszont, majd dísznek raknám fel ha engedélyezett)



2020. máj. 17. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem találtad a választ, mert nem is kerested.

[link]

116 §.

2020. máj. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

az más kontinens, más szabványokkal, más törvényekkel ne keverd ide. Szerintem amcsiban is csak a kerékpáros rendőrnek lehet.

Rengeteg baleset volt annak idején Taszár környékén amikor az amcsik az amcsi szabvány szerinti járműveikkel megjelentek... nagyon oda kellett figyelni, hogy most indexel, vagy fékez vagy mi van?


a kerékpárra nem szabad feltenni mindenféle fényű lámpát pontosan azért, hogy be lehessen azonosítani sötétben is, hogy amit látunk az kerékpáros.

A kék fényt az MKJ-s járművel használhatják, senki más.

2020. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Kresz elolre feher, hatulra piros, oldalra sarga szineket ir elo.


Elol feher azert mert ettol latszik, hogy melyik iranyba haladsz (tolatolampa is azert feher, mert akkor az a menetirany).

Hatul piros azert mert ez a veszely szine, a pirosat veszi eszre legjobban az ember szeme.

Oldalso szinek a sarga, ami a figyelemfelhivas szine a kozlekedesben (ezert sarga a kullo kozotti fenyvisszavero).

2020. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A KRESZ-t tudom, a kérdés csak arra vonatkozott, hogy lehet-e, szabad-e rátenni.

Szóval a válasz(oka)t köszönöm!

2020. máj. 19. 00:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kreszt tudnád, akkor azt is, hogy a kék lámpa használata szabálytalan, de írták is itt előttem hogy mi az előírás, csak te szarsz rá.

Szóval lehetni lehet, technikailag nincs akadálya, csak nem szabad. Remélem így már világos.

2020. máj. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy a kreszt tudod, de olvasni ezek szerint nem.... leírtuk feljebb, hogy mi a szitu... de akkor mégeccer:

nem szabad!

2020. máj. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom hol lehet azt olvasni a teljesen normális válasz üzenetben, hogy én a válaszok ellenére rá akarnám-e rakni.


Mint ahogy mondtam, tudom a KRESZ-t és nem szarok rá, pont ezért kérdeztem rá, hogy mint díszt, lehet e rá rakni. De látom ez nem jutott el egyesek agyáig.


Mint, ahogy írtam: A válasz(oka)t köszönöm! <- mint segtséget, mint választ a kérdésemre. Miért is kell ezt ragozni tovább a másik csesztetésével, azt nem fogom megérteni.

2020. máj. 20. 00:20
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
ne haragudj...
2020. máj. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Páran leírtuk hogy nem szabad!


Ha ebből nem érted, nem tudunk segíteni.

2020. máj. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tévedés. A kékre a legérzékenyebb az emberi szem, a pirosra a legkevésbé.


Ha ugyanolyan fényerejű piros-sárga-zöld-kék lámpákat egymás mellé helyezel, akkor a kék fogja legjobban kiverni a szemed, (égbolt színe) utána a zöld (fű-falevél színe) majd a sárga (napkelte-napnyugta) végül a piros (kupi szine). Nem is nagyon van piros szín a természetben, (nem az emberi génmanipulációval, nemesítéssel létrehozott átszinezett virágokra kell gondolni, hanem a természeti dolgokra) a sárga-fekete az általános nappali vészjelző, lásd darazsak. Ha valakit szét akarsz kínozni akkor kékes-zöldes fénnyel kell világítani. Ha nyugit akarsz úgy, hogy azért lehessen látni, akkor pedig pirossal, mint a fotósok sötétkamrájában (és a kupiban).

2023. okt. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!