Mi mindent érdemes tudni a díjlovaglásról illetve díjugratásról?
Ez két szakága érdekelne a lovaglásnak. Ha nem tudtok mindenre válaszolni az sem baj :)Pontosabban, hogy:
Mekkora embernek ajánlott (súly, magasság számít e)?
Milyen lovat érdemes venni?
Csak saját lóval lehet versenyen indulni?
Tenyésztőtől vagy magánszemélytől?
Ha tenyésztőtől akkor Magyarországon milyen tenyésztők vannak és hol( gondolom sok van, de ha ismertek jobbakat nyugodtan írjátok meg)?
Milyen oktatásra van szükségem hogy fel tudjak készülni (csoportos vagy egyéni)?
A felszerelés kb. mennyibe kerül?
Esetleg ezzel kapcsolatos könyvet tudok venni valahol?
Esetleg ha nektek eszetekbe jut valami azt is szivesen olvasom :)
Az ugratás értelemszerűen minél kisebb embernek - de női versenyzőknél kb tök mindegy, egy 6-7-800 kilós állatnak nem téma. Plána h az ugrósportban rengeteg a pasi, akik mind-mind erősebb testalkatúak, mint a nők.
Egyik szakág - és a lóvásárlás sem attól függ h ki hány kiló, hanem az arányokon múlik - ha az ember lánya magasabb, a lova is legyen magasabb. Jobb lovaglás szempontból is, meg mégsem úgy néz ki az ember, mint a majom a köszörűkövön. :) (megjegyzem: rengeteg cikk/tanulmány foglalkozik azzal h régen más volt a lovak és lovasok testaránya, sokkal apróbb (arab méretű) lovakra is felültek a szittya harcosok, akiknek “majdhogynem” súrolta a földet a lába - manapság, a sportlovak korában tolódott el az arány a magasabb lovak felé.)
A lényeg, hogy egy nagyobb ló nyilván kényelmesebben hordoz a hátán egy nehezebb lovast (a lovasiskolákban már sokszor meg van adva h milyen súlyhatáron belül fogadnak vendégeket)
Hogy milyen lovat érdemes venni az attól függ, mire szeretnéd használni.
Versenyen nem csak saját lóval indulhatsz - de nagyon nehéz olyan istállót találni, ahol rendes lovakon tudsz tanulni és versenyezni - sajnos nagyon le vannak lakva a lovak magyarhonban.
A lóvásárlást azt csak óvatosan - magánszemélytől nagyon rizikós, és mindenképpen vigyél magaddal állatorvost, aki megnézi és csinál egy sántaság vizsgálatot. Mondanom sem kell: kupectől NEM veszünk lovat.
Az alapok elsajátítására teljesen jó az osztálylovaglás, sőt: sztem kell is, mert ha majd versenyen indulsz, ne a melegítőben találkozz először olyan szitukkal, hogy melyik oldalról kerüljük a másik lovast, mi a helyes ló-ló közti távolság vagy mit kell tenni ha egy ló elszabadul. Nem utolsósorban: a tanulási időszakod alatt próbálj minél több lovon ülni, ne csak egyhez szokj hozzá, így sokkal jobb lovas leszel, mint aki egész életében a Rárót ülte. :)
Felszerelés: hát az attól függ, Neked vagy a lónak.. Mindkettőben a határ a csillagos ég. :D Ha kezdő vagy, Neked elég egy lovaglónadrág (10e), kobak (10-60e)(osztályban pálca(3e)) és egy csizma (30-60e)vagy lábszárvédő (8e)(ha már nem változik a lábméreted, egy csizma mindig sokkal elegánsabb. Ugyanakkor nyáron h ha még ott molyolsz az istállóban, lovak körül, hasznos tud lenni ha csak lekapod a lábszárvédőt és máris jobban szellőzöl. Ezt mindenkinek magának kell tudni. :) (beszerzési hely: horze, nagylovas vagy decathlon - tök jó sajátmárkás cuccaik vannak, próbáltam. Lehet persze mindenféle lovasboltban venni sokszoros áron, de nem érdemes, kezdő szinten pláne.) A ló felszerelése a csillagos ég tényleg. Kantár, nyereg, alátét és ápolócucc, ami kell, de ez 100 ezres nagyságrend.
Könyv... hát tanulj meg jól angolul, mert nagyon jó szakirodalmak vannak. Amik itthon íródnak azok vagy szharok vagy nincs is, fordítani keveset fordítanak. A Mezőgazdasági kiadónak van egy Lovasakadémia sorozata, azokban vannak jók. Esetleg próbáld ezeket könyvtárban megnézni, mert általában darabja jópár ezer ft, aztán mire veszel pár hasznosat, már 20e körül jársz. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!