Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 éves vagyok. Késő már...

14 éves vagyok. Késő már deszkázni hogy profi legyek? Milyen deszkát érdemes venni? Ollie kezdetnek jó trükk?

Figyelt kérdés
Ezekre válaszoljatok lécci.
2010. júl. 1. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Sose késő! Mindig lehetsz még profi, csak sokat kell gyakorolni!


2. Márkásat! Kínai gördeszkát vagy márkátlant ne vegyél mert szar! Adok pár márkát: Blind, Flip, Darkstar, Birdhouse meg ilyesmik! De a lényeg, hogy van márkájuk.


3. Az Ollie az alaptrükk a deszkázásban! Minden trükk alapja az Ollie. Ha profi akarsz lenni, és több trükköt gyakorolni, akkor mesterien kell tudnod Ollie-zni. De amikor megkapod az első deszkádat akkor először csak gurulj kanyarodj és találd meg az egyensúlyt!


Ezek után jöhetnek a többi trükkök.

De először mindenképp először ezeket a trükköket gyakorold (sorrendben tanuld!)

ollie, utánna pop shove-it, kickflip, heelflip, 50-50 grind


Jó gyakorlást! :)

2010. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz ;)
2010. júl. 2. 10:34
 3/7 anonim ***** válasza:
kit számítasz profinak? akik verenyeken indulnak, szponzoruk van? ha most 14 évesen a nulláról kezded rengeteg időt, energiát kell beleölnöd, és így sem biztos hogy sikerül
2010. júl. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Első válaszolóval nem értek egyet...


1. Márkátlan "szarral" kell kezdeni mert guruláshoz minek neked pl: 10-20 ezer ft-s deszka?

2. Gurulni tanulj meg ne az Ollie-val kezdd! Mert aztán ha menni nem tudsz nem tudsz szinte semmi trükköt....

2011. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
sztem vegyél 1 Spartan gördeszkát kb 6-7k Ft és jól bírja :)
2011. dec. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szerintem még lehetsz profi deszkás csak nagyon sokat kell gyakorolni !Ügyesnek kell lenni..

Én 15 éves vagyok énis 14 éves koromban kezdtem el deszkázni és elég jól megy ! Trükkjeim amiket tudok :


kickflip

heelflip

fakie kickflip

fakie heelflip

bs flip

fakie bs flip

inward heelflip

360 flip

pop shove it( fakie stb.. alap)

fakie bigflip

fakie bigspin

bs bigspin

50-50 grind

5-0 grind

fs boardslide

bs boardslide

varial kickflip


és minden nap kijárok gyakorolni :) énis arra törekedek hogy egyszer profi deszkás legyek tehát hajrá !

2012. júl. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondj egy profi magyart aki ebből él.. szerintem lehetsz profi bar nem tudom mit jelent a profi szamodra szoval kezd el ha született tehetség vagy 6-7 év utan talán lesz egy szponzorod amivel semmit nem érsz magyarorszagon ha nem vagy tehetséges de kitartó vagy es vert fogsz izzadni 10-15 évig deszkázol merész vagy bírod a fajdalmat minden nap gyakorolsz szinten lehetsz elég jo szinten sok sikert jo gyakorlást. Második kérdésedre a válasz szerintem igenis vegyél márkás deszkát ha nem akarod hetente cserélni a bovli 5000 ftos hamisítványokat márkák amiket ajánlok neked : almost, cliche, blind, jart, flip, girl, (darkstart ne vegyél mer egy fos). Függő indi kerek mindegy mondjuk almost azok jók csapagy abec7 az mindegy mar es inkább 8as lapot vegyél mint kisebbet
2014. márc. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!