Egy ember képes lehet ilyen extrém erőszintet igénylő feladatokra?
1.Egy 1000 méter mélyen lévő tengeralattjáróból felúszni a felszínre,bármiféle felszerelés nélkül
2.Egy emeletes ház falán felmászni felszerelés nélkül,kizárólag az ujjai erejére és a falon lévő repedésekre támaszkodva
3.5000 km-t megtenni Szibériában egy vékony kabátban.
3.Túlélni egy villamosszéket.
4.Az iskolaudvarról egy első emeleten lévő osztályterembe felugrani a csukott ablakok keresztül.
5.Egy személygépkocsit puszta kézzel totálkárosra verni.
Egy sorozatot nézek,amiben ilyen emberek szerepelnek.
1. Ez lehetettlen ilyen mélyes a nyomás 100 bár minden cm2-re 100 kg nehezedik. A teljes testen több 100 tonne is lehet.
2.Lehetséges a legtöbb épületen elég sok kapaszkodot lehet találni.
https://www.youtube.com/watch?v=hRRUMEqySWY
3.Lehetséged szerencsével tulélhető.
3.Lehetséges erre is volt már példa de mindig sulyos sérüléseket szenvedtek.
4. Ahogy az animében szerepel nem lehetetlen félemeletnél már kivitelezhető.
5. Ha totál károsra nem is de csunyára simán össze lehet verni kézzel is sok a müanyag borito elem. azért hogy tompitsa az ütközést sok elem viszonylag könnyen deformálodik. Felboritani se lehetetlen.
Jövök a kíváncsi laikus lényemmel, nem garantálok semmit, de igyekeztem értelmesen gondolkodni s felhasználni ismereteimet.
1. Eleve nem tudja a tüdő kezelni a gyors nyomásváltozást. Amikor búvárok jönnek fel mélyről, ott is vannak szabályok, hogy milyen gyorsan.
2. Ezt tuti meg lehet tenni, láttam már ilyesmi videót, eleve nem szabtad meg, hogy milyenek lehetnek a repedések :D
Két hármas van, a villamosszéket nem tudom, de nem lepne meg, viszont sokan túléltek már lövést viszonylag közelről, akár koponyába fúródva is, innentől az emberi test csodái kombinálva egy hibás villamosszékkel... Ez biztos összejöhet.
A Szibéria passz, de ha a legmelegebb időszakot fogjuk ki, bizonyára megoldható, de már megint nem volt szó arról, hogy mi van még az emberen és körülötte. Fűtött autóban miért ne? :D De gyalog sem tartom kizártnak, vastag pulóver, sapka, sál, fűtött vékony kabát... Na jó, ezek nélkül is el tudom képzelni, a gyaloglás sok hőt termel (egy vékony kabát pulóverrel pont erősebb fagyhoz illik nekem, de ugye csak rövidtávot teszteltem, ami teljesen más) és az ember néha futhat is. Az alvás a neccesebb, illetve persze étel is kell. De ha a haláltáborokat hónapokig bírták egyes nemberek, sokkal rosszabb körülmények között, akkor ennek is mennie kell.
5. A karosszériát nem nagy ügy, a motor már más :D Nem tudom, mitől lesz totálkáros egy autó, de szerintem max. szét lehet verni a gyengébb részeket, ennyi.
1:A nyomàs 1000m mélyen inkább 1000bar.
Felúszhatna,de nem élné túl.
Az elején a hatalmas nyomás lapitanászét.
De ha mégse akkor az erekben keletkező lég/nitrogén buborékok miatt halnameg (keszon betegség)
De ha ezek nem ölnékmeg akkor megfulladna.
Ja és elég hideg és sötét van ott lent.
3: Ha kabát anyaga mondjuk hőtükör akkor maga a gyaloglás része kivitelezhető lenne,de kell aludni,ott már akadnának problémák.
# 5
10 méter magas vízoszlop egy bár. Miért lenne 1000 bár nyomás???
Keszon betegség pedig nincs a tenger alatjároknál. A tenger alattjáro belsejében nem nő meg a nyomás. Legalábbis átlagos tengeralattjárokban.
Nem is írtam,hogy tengeralattjáróban van az személy.
De aki onnan úszikfel bármiféle felszerelés nélkül ahogy a kérdésben is szerepel annak lesz keszon betegsége.
Igen 100bar a nyomàs ezt elszámolatam.
#7 nem lesz keszon beteg. Keszon beteg akkor leszel ha közepes tempoban csökken a nyomás. Tehát elég lassan hogy ne durranjki mint egy lufi. De elég gyorsan hogy a felszabadulo gázok netudják elhagyni a vért. A tenger alatt jároban pedig légköti nyomás. Nem lesz hirtelen nyomás csökkenés. Csak olyan lesz a testnek mintha hirtelen ráraknának párszáz tonnát.
"A keszonbetegség magyarázata
Nagyobb nyomáson megnő a belélegzett gázok oldékonysága a vérplazmában és a szövetekben, így azok nagy mennyiségű nitrogéngázt, oxigéngázt és szén-dioxidot fognak tartalmazni. Ha az ember ezután hirtelen kisebb nyomású térbe kerül, a gázok oldékonysága lecsökken, így buborékok formájában kiválnak (elsősorban a nitrogéngáz). A gázbuborékok a kapillárisokba kerülve a környező sejtek oxigénhiányát okozzák, elsősorban az agyban, de az ízületekben, a bőrben és a tüdő ereiben is. Tünetei: szédülés, eszméletvesztés. Súlyos formában halálhoz vezethet."
# 9
Önmagadnak mondasz ellent. Ha zsilipelni kell a szervezetben lévő nyomás is nagy. Ha szervezetben már nagy a nyomás nem okoz problémát a tengeralatjáro elhagyása.
De it légköri nyomás van a tenger alatjáróban. Tehát amint elhagya a tengeralatjáró a szervezetben nagyon hirtelen megnő a nyomás. egész addig amig fölüszik. De mivel ilywnkor nem lélegzik és nagyon rövid ideig is tart nemlépföl keszon betegség. És ahogy irtam már az amberi szervezet szerintem nem képes ilyen hirtelen ilyen nagy nyomásnövekedést elviselni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!