Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hova menjek boxolni?

Hova menjek boxolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


22 éves vagyok,jiu jitsuzom jelenleg heti 3szor,és be szeretnék iktatni mellé 3 box edzést is.Budapesten tudnátok ajánlani valami helyet,ahol jól megtudnék tanulni ütni is? Vagy akár savate,thaibox is jó lenne,csak nem úgy hallottam ott a kéztechnika nem túl jó :/


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2017. okt. 17. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:

*csak úgy hallottam ott a kéztechnika nem túl jó

hopsz,elírtam :D

2017. okt. 17. 13:21
 2/9 anonim ***** válasza:
A Savatésok úgy ütnek köbö, mint a Boxolók, a Thai Boxolók pedig nyilván nem ütnek olyan jól, de a védelmük kézzel jobb. Ütni meg nyilván tudnak ők is. Ettől függetlenül, ha csak az ütés érdekel, akkor nyilván Boxra menj. Hogy hova, azt meg a Google megmondja. Lemész egy edzésre és kipróbálod. A Boxot mindenhol jól oktatják.
2017. okt. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik Jiu-jitsu? Japán vagy Brazil?
2017. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben,meggondolom,köszi a válaszoka! :) Brazil :D
2017. okt. 17. 20:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor Boksz vagy Muay-thai edzésre menj. Jó hozzá mind a kettő.
2017. okt. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért a savate az rosszabb mint az a kettő ?
2017. okt. 18. 14:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy. Rossz stílus nincs. Csak a Savate amennyire én ismeren inkább a rúgásokra helyezi a hangsúlyt. Fejrúgás 3 vagy 4 pont, test asszem 2 láb rúgás az 1 pont. Kézre nem tudom, hány pont van ütésenként. Azzal csak akkor érsz el eredményt ha ki is ütöd.

Te meg kezed akarod fejleszteni. Ütni megtanulni erre a legjobb a Boksz.

Muay-thaiosok akik nem jártak előtte mondjuk évekug Boksz edzésre nyílván nem ütnek olyan jól ők. Hisz bokszedzésen végig csak a kezet használjátok támadásra. Nem mindegy, hogy másfél óráig idézőjelben írom csak ütsz. Vagy kéz láb edzés és van benne rúgàs, könyök, térd és clinch technikák vannak.

Ha Muay-thai mellett döntesz megtanulsz ütni. Minőségre nem úgy mint az említett Bokszolók. De mellé még minden irányban megtanulsz könyökölni ami egy durva fegyver. Térdelést tanulsz meg. Rúgni tanulsz meg. Sípcsonttal. Clinchnek hála egy kis testharcban is szerzel tapasztalatot. Clinchből vannak lábsöprések, ha rúg akkor is kirúghatod a lábát. Vagyis van benne keményen lábsöprés. Meg hát természetesen van erősítés, megtanulsz védeni, mozogni, elhajolni. Muay-thai a ,,nyolc végtag tudománya". Mert van benne ütés, rúgás, könyöklés és térdelés. Mind a két kézzel üthetsz, rúghatsz, könyökölhetsz, térdelhetsz. Ez 8. Ezért 8 végtag tudományának nevezik. Elvileg sok technikája volt de sokat kivettek a ringes sport miatt asszem. A küzdőSPORT végett vették ki. Mert mint sport, versenysportokban veszélyesek lettek volna az ellenfelekre nézve. Régen pusztakézzel harcoltak. Később vették át a Bokszkesztyű használatát a Nyugati Bokszból.Asszem 1920-as évektől van Kesztyű. Muay-boranból fejlődött ki ha jól emlékszem. Amit 9 végtag tudományának neveznek mert fejelni is lehetett benne. Meg az egy ősi harcművészet. Volt benne fegyver használat is. Kard ha jól emlékszem. De a Muay-botan történelmében már nem vagyok biztos. Meg azt sem tudom, hogy még van-e Muay-boran edzés.

Kérdésedre, hogy hol van Budapesten jó oktatás arra nem tudok válaszolni.

Arra igen ha a kéz érdekel a Boksz az jó. Ha meg rúgni, könyökölni is megakarnál jól tanulni akkor Boksz után menj Muay-thaira. 22 éves vagy. Elménnel ez esetben 3 év Bokszra. 25 éves korodig. Jól megtanulnál ütni. Lenne egy jó kêzmunkád majd mennél Muay-thaira.

Muay-thaiból 2 klubbot tudok is mondani. Magyarország legjobb Muay-thai klubbjai. Vagyis nem a legjobb mert olyan nincs. Legjobbjai között van. Re-gym Mzay-thai klubb meg a Rokko gym Muay-thai klubb. Ezekről én is hallottam pedig Pesttől pár száz kilóméterre vagyok.

Remélem tudtam segíteni.

2017. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De a legfontosabbat elfelejtettem leírni. Arra menj amire te akarsz menni. Amit te akarsz csinálni és neked tetszik. Amit szívből tudsz csinálni. Amire ha menni kell szívesen mész, hogy évek múlva már ne csak egy sport hanem az életed része legyen. Egy életforma később, ahogy múlnak az évek. Hogy fel se tünjön, hogy menned kelljen. Mert ez olyan természetes mint, hogy megiszol x liter vizet naponta. Mert nem a stílus neve számít. Mert minden stílus jó. Maximum egy bohóc, pénzlehúzó, hozzá nem értő tartja. Hanem az számít amit csinálsz azt szeresd. Szívből. Mert csak az a stílus lehet jó amit csinálsz. Csak az a stílus lehet jó amire jársz is és szívből odateszed magad. Amire nem jársz szívből csak muszájból az nyílván nem lesz jó soha sem.
2017. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt egy 42 perces film a Savatéról.


https://www.youtube.com/watch?v=hj8qIuT5H_g


Itt meg ugyanaz a Muay-thairól (Thai-boxról).


https://www.youtube.com/watch?v=eIfLy13vy4I


Az Ökölvívásról is van vidó mert a Küzdősportok világa 12 részes. Legalábbis én annyit láttam.

2017. okt. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!