Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy "pörgőrúgás" kivitelezése...

Egy "pörgőrúgás" kivitelezése tényleg olyan bonyolult?

Figyelt kérdés

Néhány napja a sógorom egy szórakozóhelyen egy pörgőrúgással "lerúgott" egy mindenkivel kötekedő "disznót". Valóban gyönyörű szép rúgás volt, pontosan célt talált, a dagadék rövid időre eszméletét is vesztette, úgy kellett felpofozni, hogy magához térjen.(később már újra aktív volt, de meghúzta magát - később feljelentést tett)



A sógoromtól azóta ezt halljuk, mindenkinek meséli, hogy milyen szépen eltalálta,mekkora rúgás volt, és nem tagadta a rendőrségen sem, sőt még ott is büszkélkedett vele -saját elmondása szerint.

Viszont én követni sem tudom a sógorom küzdősport karrierét, bokszban például versenyszerűen ért el sikereket, meg hobbi szinten is csinált thai boksztól kezdve az MMA-ig mindent.

E mellé vagy 100 kg izom, és 185 magas lehet.


Tényleg szép rúgás volt, de ezen a dagadt állaton látszott,hogy az életében nem járt edzőteremben, és ugyan nagy volt a pofája, meg is kapta a magáét, de azt nem értem,hogy a sógorom miért ennyire büszke erre?Ilyen múlttal nem alap,hogy letud "rúgni" egy lyukban arcoskodó noname embert?Vagy ennyire nehéz ez a pörgőrúgás, hogy hangoztatni kell?

Ért már el bokszban ennél nagyobb sikert, arra nem volt ennyire büszke, mint most erre.

Kérdezhetném tőle is, tudom, de csak pattogna nekem is,hogy próbáljam ki akkor majd megtudom milyen stb...(ismerem)


Jómagam mellkasig sem tudok felrúgni, úgyhogy számomra biztos nehéz lenne valakit fejbe rúgni így, na de annak aki évekig ezt csinálja???


2017. szept. 2. 13:27
 1/5 anonim válasza:

Kell hozzá állóképesség, másrészt nem csak kivitelezni kell, hanem ahogy írod el is találta.

Egy ilyen rúgásnál benne van a pakliban, hogy olyat mellérúg, hogy utána nézhet.

Ne a JCVD filmekből indulj ki, ahol mindenki szinte vrja, hogy a főszereplő fejberúgja.

2017. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez világos, tudom,hogy nem egyszerű, főleg nem az átlag embernek.

De annak aki ennyi küzdősportban kipróbálta magát, és szinte mindenben sikeres volt, annak nem "alap" egy ilyen?

2017. szept. 2. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. szept. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem az, hogy nagy skill, hanem az, hogy epic az egész. :D
2017. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2,5 éve írták ki azt a kérdést, nincs hozzá közöm.
2017. szept. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!