Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért számít extrémebb sportna...

Miért számít extrémebb sportnak a hegymászás és a barlangászat, mint pl. az ázsiai harcművészetek?

Figyelt kérdés

Érdekes posztot olvastam a Google-on. Valaki azon háborgott, hogy számos olyan ősi sportágat is az extrém sportok közé soroltak, amiknél ha valaki balesetet szenved, akkor az OEP semmilyen orvosi és kórházi kezelést nem hajlandó fizetni. A háborgó ember pl. a következőket írta.


"Az illetékes állami egészségügyi szervek két évvel ezelőtt oly sok mindent nyilvánított extrém sporttá, amelyek esetében a balesetet szenvedetteket még akkor sem hajlandók a kórházak díjtalanul kezelni, ha azok sok évtizeden át fizették az egészségbiztosítási járadékot. Ez nagyon felháborított... Ugyanis miközben a nyilvánvalóan egészségkárosító olyan sportágakat, mint az ökölvívás, az ázsiai harcművészetek, a birkózás, az amerikai futball stb. az állami szervek minden lehetséges módon népszerűsítik, addig pl. a hegymászást, a barlangászatot és a siklórepülést extrém sportnak nyilvánították. Valahányszor ezekre gondolok, mindig eszembe jut, hogy mi lett volna, ha annak idején az ősember meg sem próbálkozik sem a hegymászással, sem a barlangászattal? Mi lett volna, ha a világ egyik leghíresebb festőművésze, Leonardo da Vinci meg sem kísérelte volna a siklórepülést? Vajon hol tartana ma az emberiség, ha meg sem kíséreli legyőzni a fizikai nehézségeket és veszélyeket? Gondolom nem kell nagyon magyarázgatni. Vagy mégis?"


Én nagyon egyetértek az idézett mondanivalóval. Vajon a legősibb sportágak kizárása az egészségügy hatásköréből nem hoz szégyent az országra? Inkább legyen még több üresen álló beton stadion? Vagy talán a futballozásnál nem fordulhatnak elő extrém balesetek? Kíváncsi lennék rá, hogy kinek mi a véleménye erről. Az idézett poszt elérhetősége: [link]



2017. máj. 16. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert inkább veretnèm szét a fejem egy MMA meccsen,mi t hogy felüljek egy siklórepülőre
2017. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha soha senki nem próbálta volna ki a siklórepülést, akkor lennének ma a hangsebességnél akár kétszer gyorsabban közlekedő repülőgépek? Vajon hányan tudják ebben az országban, hogy 1900-ban az MTA közgyűlése egyhangúan azt szavazta meg, hogy a levegőnél nehezebb tárgyak, még a léggömbök sem maradhatnak tartósan a levegőben? Ezért az 1903-ban Franciaországban megrendezésre került első nemzetközi siklórepülő bemutatóra jelentkező magyar jelentkezőket se támogassa a kormányt. 1903-ban pedig már nem csak siklórepülők, hanem a kerékpárhoz hasonló meghajtású propelleres repülők is órákon át szórakoztatták a közönséget. Ráadásul alig több mint 10 évvel később, az első világháború idején már százával támadták egymást és nagyobb városokat az ellenséges repülőgépet. Minden veszélyes lehet, hiszen egy régi közmondás szerint még egy banánhéjon is el lehet csúszni, de akkor mi a fenének megyünk ki az utcára? Mindezért azt javaslom, hogy ne hagyjuk magunkat megvezetni sem a szkeptikusoktól, sem a gyáváktól.
2017. máj. 16. 16:10
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
vágod, hogy 1903 ban nem volt OEP ?
2017. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ismétlem: gyáva ember ne menjen az utcára, mert akár egy banánhéjon is elcsúszhat. Igaz, hogy 1903-ban még nem volt OEP, de a siklórepülők nem csak bátrak voltak, hanem még szponzoraik is akadtak. Nem is szólva az akkori fogadóirodák óriási bevételeiről.
2017. máj. 16. 16:52
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Mert egyrészt a siklórepülő sokkal veszélyesebb pl.a boksznál.És speciális felszerelés kell hozzá
2017. máj. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
A küzdősportok nem verseny szinten szinten miért lennének egészségkárosítóak? Semi-contactban, védőfelszereléssel gyakorolni és kardiózni hetente párszor nem tűnik túl veszélyesnek.
2017. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
A körülmények miatt számítanak extrémebbnek
2017. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert aki repked,annak általában nem tétel az egy-két hónapos kórházi kezelés,meg a mentőhelikopter rezsije.A barlang témához is külön speciális mentőcsapat kell,valakinek ezt az extra munkát térítenie kell.Ha meg küzdősport edzésen úgy lerúgnak,hogy szakad az izmod,akkor valamelyik társad könnyen és egyszerűen bevisz az ügyeletre,nem igényel speciális körítést.
2017. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Meg mondjuk a harcművészeteknél azért elég ritkán szokott az előfordulni,hogy lavina ér,vagy gleccser szakadékba zuhansz,vagy ereszkedésnel nekicsapodsz valaminek esetleg elszakad a kötél stb..
2017. máj. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Sérülések miatt a foci is lehet extrém sport, sőőőőt:

Pár éve edzésen kaptam a bordáimra egy frontális rúgást. Tudtam, hogy repedés, "extrém" esetben, törésem van. Nem mentem el vele dokihoz, hisz nem tudnak vele mit kezdeni. Mikor javult, elmentem megint edzésre, és ugyan oda kaptam egy ütést. No akkor mán elmentem. Röntgen friss repedés. Kérdezte a doki, sport sérülés e. Mondom ja. Foci? Mondom nem foci, mert nem focizok, azt egy rendkivül veszélyes sportnak tartom. Kérdezte, akkor meg mi. Karate. Na ekkor rám nézet, és aszonta, a foci a veszélyes? Erre csak annyit válaszoltam, nézd doki, relatív az ambulancián kik vannak többen! Focisták, vagy küzdősportolók!? :)


Ezzel csak azt akartam volt mondni, nem a sérülések száma miatt nevezünk valamit extrém sportnak. Hisz tollaslabda is okozhat sérülést, ha rosszul lép az ember. Küzdősportban meg a sérülések szinte majdnemhogy alap, benne van a pakliban, ergo fel vannak rá készülve, és az egyik vigyázz a másikra. (nem profi szintű mérkőzésekre gondolok). Ha a kurmány extrém sportra hivatkozik, hogy ezért meg azért kiveszi az oep-ből, akkor max olyan életbiztosítást kell kötni, amiben benne van a sport sérülés is.

Mégis mitől extrém egy sikló repülés és mitől nem a box? Ha ezt el kell magyarázni, az rég rossz. Mindenkinek a saját döntése, mit, hogy tesz a testével. Ha hobbi szinten leesik a paplan ernyővel, akkor ne, hogy már az én pénzemből is fizessék az ellátását, de a mell nyagyobbitást, ajak feltőltést és a zsírleszívást se.

Ha repkedni akar, akkor a sok lovén vett felszerelés mellé, havi szintem 1-2 ezer ft plusz életbiztosítást is ki tudja köhögni. Mind ez saját magán vélemény. :)

2017. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!