Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Gördeszkások! Mit jelent...

Gördeszkások! Mit jelent nektek ez a sport? Miért kezdtétek el?

Figyelt kérdés
Szeretnék történeteket olvasni, hogy ki hány évesen kezdte el, milyen deszkával. Mi vitt rá titeket hogy elkezdjétek és mennyire van jelen most az életetekben a gördeszkázás :)

2016. júl. 13. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos abbahagytam 14 éves koromra, kb 3 évig űztem. Amiatt hagytam abba, mert kezdtem elkezdeni a különböző trükköket, de mivel nem ment ( a szar gördeszkára hagyadkoztam ami tényleg szar :D) meguntam az egészet, mert idegesített, hogy nem tudom megcsinálni és folyton elesek. A másik ok, hogy az akkori legjobb barátommal csináltam és akkor nem érdekeltek a trükkök csak hajtottuk a decket, ez abbamaradt, mert már nem barátkoztam nagyon vele.. Történetek: Suli után, meg nyáron mentem ki délutánonként a közeli térre, ahol általában voltak BMX esek és rolleresek, ott cigizgettek meg energiaital, mert akkor az volt a menő. Akkor, 12-3 évesen örültem hogy ilyen kisfelnőttek voltak körülöttem hogy nagyfiúkkal lógok akiket nem ismertem, de pl. tanítottak engem, ott lyukasztotta az egyik gyerek a fülét egy kólásüveg szájával, és jött a duma felém, hogy minél nagyobb a fültágítód, annál jobb deszkás lehetsz, és a környék legjobb deszkása akit ismertem, mondták hogy milyen óriási magán dfeszkaparkja van, gyorsítókkal, mint egy tony hawk játékban meg ilyesmi( és ezt bevettem!) Köszönöm a kérdésed, megjött a kedvem tolni egy kicsit :D
2016. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én meg a választ köszönöm :) és jöhetnek még válaszok(!!)

Egyébként hasznos a történeted, mert azthiszem nekem is kell egy minőségibb deszka. Áttértem a trükközős részre de nem megy és mikor egy jobb deszkával próbáltam akkor már sikerült:D

2016. júl. 14. 12:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A felszabadultságot, meg hogy jó érzés száguldani meg trükközni, meg nem olyan unalmas, mint pl.: a sétálás vagy a biciklizés. Azért kezdtem el, mert volt egy haverom, aki szintén ezt a hobbi sportot űzte és eléggé megtetszett nekem is. 20 évesen kezdtem el, tavaly Júliusban egy régi rossz minőségű deszkával, (ami az első Ollie után széttört) de leginkább az vett rá az egészre, hogy elkezdtem külföldi deszkás videósokat nézni (mivel, hogy olyan magyar deszkás alig van, aki rendszeresen videózik). Eléggé jelen van most az életemben a gördeszkázás. :)
2016. júl. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#1 válaszoló vagyok igen, így újra deszkára állva tényleg szarabb, mint amire számítottam, a grip tape teljesen lekopott, a kerekeim inkább gurulásra jók (gumi) és maga a deck jó súlyos, a konkávja is eléggé kaki. Talán a csapány, ami még jó, de kicsit koszos az is. 4 deszkát használtam én, volt ami kettétört, volt ami nagyon elkopott, egy ami még gurulásra jó volt, és a mostani ami egy hotweelses kaki deckjéből és az előző lapos kerekeiből és küllőiből áll.
2016. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Amennyit ezekre költöttem, 1 jobb deszkát tudtam volna venni mondjuk.
2016. júl. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tökéletesen az enyémet írtad le. A sárga gumikerekekkel együtt xD

Emlékszem mennyit gyűjtöttem a pénzt hogy megvegyem. Anyám meg azt mondta jó az egyelőre. Igaza is volt. De már elmúlt az "egyelőre"... Szerintem megveszem a barátnőm minőségibb deszkáját. Sokkal jobban megéri mint egy gyengével szarakodni. Kezdőbbeknek is mindig egy jobbat ajánlottam, mert nagyon lelombozó tud lenni ha a deszka sz*ar és elmgy az egész kedved.

2016. júl. 15. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Szóval lány gördeszkások, szép :D Igen, elég lelombozó tud lenni, nem megy a trükk és csak bosszant az egész, belerugsz a deszkába stb. nincs sikerélmény. De természetesen gyakorolni is kell, de hogy semmi választ nem lehet belőle kihozni, az már nagyon csítosz.
2016. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia én tavaly kezdtem el deszkázni egy mini cruiserrel akkor kipróbáltam az eggyik barátomét és elhatároztam hogy veszek.Igaz,hogy csak karácsonyra kapott pénzből de megvettem.Elég sokat járok vele csak mostanában vagy esik az eső vagy sok a hó,de imádok deszkázni szerintem soha nem fogyom abba hagyni!!!11/F
2017. jan. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) és ne is hagyd abba :D nyáron űzheted méginkább
2017. jan. 13. 20:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!