Harcművészetek ötvözése? Melyik lenne a legjobb párosítás, még mi hiányzik?
Szóval elszeretném kezdeni tanulni a Kenjutsu -t... Ezt főleg azért, mert nagyon érdekel, s bár tudom hogy ezzel nem tudom feltétlenűl megvédeni magamat (, hiszen nem hordok magamnál kardot), mint írtam tényleg NAGYON érdekel és végülis azért az állóképességemet, a reflexeimet fejlesztem vele, ami mindenképpen jó.
Ezen kívűl még szeretnék egy olyan harcművésztet / küzdősportot is elsajátítani amivel megtudom magamat védeni és (lehetőleg) nem komplex fogásokat tartlmaz, hanem FŐLEG ütéseket és rugásokat (és nem thai box, vagy mma). Főleg ezért írtam ki a kérdést... Mit ajánlanátok?
Végűl pedig, ha földharcra kerűlne a sor: szeretném elsajátítani még a jujutsut is. (Valamint ez is borzasztóan érdekel)
Tudom, hogy ez így soknak hangozhat, de nekem évek, évtizedek alatt célom kitanúlni, s (amennyire tőlem telik) tökélyre fejlezteni a végűl választott harcművészeteket.
Mit gondoltok?
A válaszokt előre is köszi!
az európai vívásnak is utánanézhetnél,mint az ars ensis,a hema,vagy az imcf.
ott az edzéseken full contact sparring van,eleinte párnázott kardokkal,majd védőfelszerelésben,vagy páncélban életlen korhű kardokkal,a hatékonyságra törekedve misztikus körítés nélkül és ott tényleg szükséged lesz az állóképességre is.
a bunyós stílus meg lehetne kezdésnek az ökölvívás,amit lovagi vívásban alkalmazhatsz is,mert full összecsapásokban lehet a vívás mellett ütni és rúgni is.
Ajaj, a tiszteletet nem csak a kung fu mesterek érdemlik meg, harcosként az első és legfontosabb dolog megtanulnod, hogy alázat és tisztelet nélkül nincs tanulás (hiába közhely).
Nem szabad elveszned abban, hogy kínai, meg japán, meg ősi, és akkor fú de biztos az a legjobb.
Itt ahol élsz is, európának is van történelme, és vele együtt fejlődött közelharca, ami néhol még mélyebb gyökerekre nyúlik vissza, mint a japán ju jitsu. (Pl. Birkó, ökölvívás).
Ha szimpi, ha nem, a gyakorlat azt mutatja, hogy versenyeken a thai boxosok, rendre helyben hagyják a karatékákat, de a mestereket is. Egyre ritkább az olyan karate dojo, ahol rendesen tanítanak meg bunyózni. Nem hinném hogy a muay thai divat lenne. Sokkal nagyobb divat lett a wing tsun és társai, a léghajlító meg 3 év alatt mester leszel, ha eleget fizetsz klubbok.
Itt nem lehet cafrangos címekkel, pénzért tudást szerezni.
Hozzám közel áll a japán értékrend, jómagam is egy japán (inkább küzdősportá) fajzott harcművészetet csinálok, illetve már részben oktatok is.
Nagyon jó, de azt tudnod kell, hogy bunyózni, valós harci tudást csak ott szerzel, ahol rendszeresen küzdelem van az edzéseken, iaido technikákkal, meg katákkal te semmire sem fogsz menni egy valós helyzetben. Ezért érdemes, egy tradicionális keleti harcművészet mellé, valami küzdősportot venni, thai boxot, ökölvívást, vagy ha a testharc érdekel jobban, akor bjj-t, judot (itt ismerősz lesz a japán értékrend :)), vagy szabadfogású birkót. Esetleg ha ötvöznéd ezeket, mármint a testharcot és az álló bunyót, akkor mma vagy kempo jitsu.
Tanulhatsz direkt önvédelmi rendszert is, mint a defendo vagy a krav maga, de jellemzően akkor jársz a legjobban, ha ilyen edzésekre egy erős alappal mész, mondjuk pár év ökölvívással. (Szituációs önvédelmi helyzetek tanulása közben, ne azt keljen javítgatnia az edzőnek, hogy hogy tartsad helyesen az öklödet, miközben ütsz. :) )
A lényeg, hogy ha a keleti tradicionális harcművészetek érdekelnek, akkor tanuld bátran, király dolgok, de rendesen bunyózni, full contact edzéseken tudsz megtanulni, amiből fent már felsoroltam párat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!