Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Grappling vagy birkózás?

Grappling vagy birkózás?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Valaminolyan kéne,amit tudok használni őnvédelemre/bunyóban illetve más stílusok ellen.Versenyezni nem akarok.A grapplingben is vannak ilyen lábelkapások meg gncsolások?Suplexek?

2016. ápr. 21. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Viszont utcai önvédelemre a graplling szabályrendszer, birkó, bjj totál alkalmatlan.

Már sokszor leírtuk többen is, hogy akit szimplán az utcai önvédelem érdekli, az kezdjen el egy kifejezetten önvédelemre létrehozott rendszert tanulni ( mondjuk krav magát vagy defendot) és ezt egészítse ki ökölvívással.

2016. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam,hogy a birkózás nagyon jó verekedésben,meg hogy a verekedésben a testharc dominál.Azért akarok inkább testharcot,mert alacsony vagyok.Egy 205 cm magas embert nem tudnék leütni,a hosszú kezeivel nagy elónyben van,de a lábát el tudom kapni,le tudom vinni a fökdre,ahol elintézem
2016. ápr. 21. 19:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Én utcán nem kezdenék el senkivel se hemperegni. Ha meg 2 ember áll velem szemben csak az egyikkel tudok elkezdeni birkózni, addig másik simán agyonver. Míg egy képzett ökölharcos 2-3 ember ütései elöl is el tud hajolgatni. Nem lehetsz alacsony a boxhoz, Tyson nehézsúlyba volt 178 cm és az egyik legnagyobb legenda.
2016. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Honvéd, lehet nem a te döntésed lesz, hogy hemperegsz-e, vagy sem...
2016. ápr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Namost az önvédelem és a más stílusok elleni harc az nem igazán függ össze. A Box például tökéletes önvédelemre, de más stílusok ellen már hatalmas hátrányban van és nem ajánlott neki harcba keveredni komolyabb stílusok ellen. Tehát önvédelemre menj Muay Thai-ra. Haverom azzal nőtt fel utcán, úgyhogy az biztos jó, és a Muay Thai-jal más stílusok ellen is jól tudnál szerepelni! Úgyhogy a legjobb választás a Muay Thai. Jó az oktatása, viszonylag gyorsan tanulható és nem csak önvédelemre, hanem más stílusok ellen is jó.
2016. ápr. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tyson is az utcán nőtt fel, és szerintem durvább arc, mint a haverod. Utcán ha egy boxoló fél méterről megküldi az állad, lehetsz te bármekkora kung fu mester, a sűrgősségin fogsz ébredni, mert az állszél mentén végigfutó idegpályákat lehetetlen kiedzeni.
2016. ápr. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A birkózás erő- tömeg- és meretcentrikusabb, mint a grappling.

Birkózásban nagyobb hangsúly van az álló küzdelmen és a földreviteleken.

Földrevitelekben szerintem egyértelműen a legjobb a szabadfogású birkózás.

Dobások, mint például a suplex, lateral drop, armspin főleg kötöttfogásban vannak.


Grapplingben a levitelek színvonala általában nem túl magas, de nem is hangsúlyos - viszont egy nem testharcos embert azzal is meg lehet lepni. Grappling nagy fegyvere az ízületi manipuláció és a fojtások.


Mind a kettő jó, de minden szentnek maga felé hajlik a keze - így én a birkózást mondanám. Az ott megszerzett képességeket könnyebb átvinni grapplingbe, mint fordítva.

Itt van 2 videó, hogy látszódjon valamennyire a különbség:

Birkózás:

https://www.youtube.com/watch?v=Nq76gX3u_bc


Grappling:

https://www.youtube.com/watch?v=PtND-8xpW8E


Az állóbunyóhoz nem nagyon értek, de pl. egy rúgást meg lehet fogni, mikor már a rúgó fél húzná vissza a lábát, Mark Kerr és Kevin Randleman elég látványosan űzte ezt a művészetet.

2016. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként tökmimdegy. Az egyén és nem a stílus dominál. Egy jó birkózó gond nélkül földhöz tud vágni egy rossz ökölvívót. De ez persze oda vissza működik. Mindegy mit csinálsz ha jól csinálod.
2016. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Meg tényleg nagyon specifikus és eltérő a striker ág a grappler ágtól.

Például jött le hozzánk birkózni egy nehézsúlyú profi státuszú bokszoló, akivel küzdöttem elég sokat (én nem versenyzem, középkategóriás birkózó vagyok). És gyenge volt testharcban, könnyen lehetett borigatni.

Fordítva, ha én húzok kesztyűt és bunyózunk, akkor az én ellenállásom lett volna olyan, mint a tejszínhab.

2016. ápr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!