Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Eufórikus érzés? Szokták írni...

Eufórikus érzés? Szokták írni hogy pláne futás után, közben eufórikus állapotba kerül az ember. Ez az az érzés amikor edzés után olyan jó pihenni, és olyan finom a sör?

Figyelt kérdés
:)
2010. ápr. 4. 19:11
 1/6 A kérdező kommentje:
De más sportoknál is van ez..sőt.
2010. ápr. 4. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:

NEm, ez az érzés nem az. Az euforia azt jelenti, hoyg úgy érzed, tele vagy energiával és még napokig jó kedvü és feldobott vagy.

A sörörzés meg éppen, hogy nem jó ötlet...

2010. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Eufórikus érzést nyujtanak pl. a drogok is (extazy, kokain, ópiátok), de sportolás után is előfordul, mert közben endorfint (boldogsághormont) termelünk. Ha az ember rendszeresen sportol, akkor általábn sokkal jobban pihen, jolcsúszik a sör is pihenő napokon:)
2010. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát nekem ez általában akkor jön elő amikor adrenalint termel a szervezetem

(dirt street park bicózás közben főleg ha valami jó trükköt beadok amit ritkán, vagy még soha nem csináltam meg)

2010. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem, ez nem az. A futás utáni / közbeni eufória kb. 25-30 perc futás után "jön elő" a termelődő endorfin hatására.


Fantasztikus érzés. A világ szépségeit sokkal mélyebben éled át. Minden olyan gyönyörű körülötted, és egyszerűen boldog vagy, és hálát adsz istennek, hogy élhetsz. A hatás kb. olyan 10-15 percig tetőzik, utána is megmarad, de ahogy tapasztalom kissé lecseng.


A múltkor pont a müpánál, kb. 20 perc futás után tört rám, meg is által sétálni, hogy arra a negyed óra - 20 percre, átadjam magam az érzésnek, és a csodálatos környezetnek.

Ez egyébként olyan, mint a drog :) , csak még egészséges is.

2011. júl. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ja, és valóban a többi sportnál is ugyanez megfigyelhető. Én még pl. kondizni szoktam, és egy jó órás edzés után a konditeremből hazasétálva tör rám ez a fantasztikus érzés.
2011. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!