Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav-Maga vélemények?

Krav-Maga vélemények?

Figyelt kérdés

Ha valaki jár erre a sportra akkor elmondaná, hogy milyen?

Egyébként tudtok mondani ilyen helyeket kb. a 12.kerületben (ahol szimpatikus és jó edző van)?


2015. jún. 6. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most fejeztem be mert elég unszimpatikus volt az edzés, és mert felmondták a tagságomat (pedig még be mehettem volna)


Leírom a tapasztalatomat.

Előbb ami rossz volt benne:

- A szokásos másfél órás edzés helyett 15 perccel rövidebb volt az edzés.

- Nem volt a földön védőszőnyeg (szal ha esel a kemény padlón az kellemetlen)

- Volt egy orrtörés kesztyűzés közben. Szerintem azért mert grappling kesztyűt használtunk box kesztyű helyett... (Persze nyilván hitelesebben lehet szimulálni egy verekedést grappling kesztyűben mint box kesztyűben, mivel a box kesztyűben tudsz úgy védeni, ahogy nem tudnál sima ököllel)

- Unszimpatikus edzőt fogtam ki

- Szűkös helyen tudtam öltözködni

- Nagyon marketing központú volt, nagyon éreztem, hogy a pénzről szól az egész

- Depressziós hangulatú volt az edző terem

- Kisebb sérülések a nyakamon fojtogatástól, és kés, bor elleni védekezésnél az alkaromon

(ez mondjuk ezzel jár)

- földharc és dulakodás/birkózás teljes hiánya


Ami jó volt:


- Bemelegítős gyakorlatnál érintős játék. (kézzel meg kell érinteni a másikat futás közben, amit ő kivéd/ vagy nem) Fejleszti a reflexeket és bemelegítésnek is jó

- A társaság szimpatikus volt

- A segéd edző szimpatikus volt

- Szinte minden edzésen volt sparring

- Minden edzésen volt zsákolás szerűség (pajzsot tartotta a másik és azt kellet ütni)

- Az edzés végén nyújtó gyakorlat, hogy ne legyen izomlázad



A global krav magánál voltam egyébként. (ez az autentikus)

[link]

Itt találsz instruktorokat.


Én azt hiszem keresek egy másik önvédelmi rendszert vagy inkább: thai box+birkózás edzés lesz és még valamilyen fegyveres dolog mellé (szerintem sokkal jobban megtanítják ott az alapokat mint krav-on igaz nem tanítanak utcai taktikákat).


Bocs ha lehangoltalak, az írásommal!

Lehet van jobb hely is, sőt valószínűleg a többsége jobb mint ahová én jártam.


Sok sikert hozzá!

2015. jún. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én gyakorlatilag csak rosszat hallottam róla, ugyanúgy mint a kamu harcművészetekről. Jól marketingelt zumba, csak a reklámszöveg itt önvédelem, az a kapós.


Persze ahogyan a harcbűvészeteknél, mindez nem zárja ki, hogy létezik 1-2 komoly edző akitől érdemes tanulni mert tényleg fejlesztő jellegű edzést tart.


Személyes véleményem szerint, aki kevesebb pénzt pocsékol, és inkább egy korrekt ökölvívó edzésre jár le, az lehet hogy mentális/elméleti szinten nem lesz felkészítve konfliktuskezelésre, de hogy tettlegességben mindenképpen fölénye lesz egy kravmagán képzettel szemben, az szerintem biztos.


A valódi küzdelmi rutin és a jól megtanult technikák miatt.


Nyilván ha egy box edző kezd kravmagát oktatni, akkor ő lesz a kivétel, aki biztosan tud majd jó alapokat tanítani az embereinek.

2015. jún. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 aikiboxer ***** válasza:

Amiben nagyon jó a krav maga, az ugyanaz, mint a kung-fu, aikido meg a karate: a felnőtt tömegsport.


Jó marketing, vaskos ideológia, vonzó külsőségek (suhogó egyenruha, rituálék), csodatörténetek és laza edzés, ahol nem kell valójában agyondolgoznod magadat, és nem is vernek meg -- és kész a csodarecept. Ja meg vizsgák, rangok, jelezvén, hogy elértél valamit.


A felnőttek azután eltartják az edzőt, az edzőtermet, a szövetséget; telik jó marketingre is a vizsgadíjakból.


Ez igazából pozitívum, mert rendes küzdősportokra (birkózás, judo, ökölvívás) jóformán esélytelen kezdő felnőttként bejutni, és ha be is jutsz, akkor se foglalkoznak veled rendesen. Annál már a wing tsun is százszor jobb.


Sajnos ez az elqrvult olimpiai sportok sorsa, meg is érdemlik. Kisóvodásokra vadásznak, a felnőttek meg le vannak sz.rva -- pedig a felnőtt fizetné a tandíjat és hozná a gyerekeket is.


De amúgy nem a susogós egyenruha meg a címeres fejpánt, nem a rangok és vizsgák meg övek teszik a mestert, hanem a rengeteg kitartó és alázatos edzés meg egy jó edző. Meg jó edzésmódszertan és megfelelő szemlélet és mozgáskultúra. Ezt pedig még mindig úgy hívják, hogy birkózás meg ökölvívás, ahová nyugodtan lemehetsz egy szakadt csukában és klottgatyában, és senki sem a ruhádat fogja nézni, hanem azt, amit ott és akkor tudsz.

2015. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

És most egy kib.aszott nagy RESPECT Aikiboxernek!!!!!!!


Az írását elolvashatja és kezdheti értelmezni, az összes csicska kungfus, karatéjos, aikidós, krav magás, csodajutsus (kivéve a BJJ!!!)emberke!

2015. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

...


Mert aki kungfus az eleve csak csicska lehet.


Mondd csak 66%, mi a véleményed Hitlerről? Igaza volt, mi? ...

2015. jún. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

"Mert aki kungfus az eleve csak csicska lehet."


Pontosan! Te kungfuzol? Akkor te is csicska vagy harci értelemben. A kungfudok, karatésok, aikidósok, jujutsusok a harcmodorok főcsicskáik. Miért? Mert egyáltalán nem tudnak bunyózni.


"Mondd csak 66%, mi a véleményed Hitlerről? Igaza volt, mi? .."


Nem mindenben, de azért sok dologban igen.

2015. jún. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok csicska, harci értelemben. Pedig kungfuzok.


A nyitott nézetedhez gratulálok :D

Nyugi, majd elmúlik, mint minden.

2015. jún. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

"Én nem vagyok csicska, harci értelemben. Pedig kungfuzok."


De az vagy, csak nem tudsz róla. Menj le egyszer egy muay thai vagy birkózó edzésre, úgy széttépnek mint foxi a lábtörlőt. aztán próbálkozhatsz a tigris-daru állással meg a csí energiával....

2015. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
utolsó... :D Pacsi!
2016. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én szerencsére egy nagyon jófej és lelkiismeretes edzőt fogtam ki. Nagy hangsúlyt fektet az erőnlétre. Minden edzésen boxolunk is. És lehet, hogy máshol nem, de nálunk igen is kemények az edzések. Mert itt nem a pénzről szól minden, hanem valóban arról, hogy fejlődjük. Az edzések jó hangulatban telnek. Bárki bármit mondhat, én akkor is imádom és magabiztosabbnak érzem magam tőle. Nekem ne mondja senki, hogy a krav-maga szart sem ér! Sajnálom, hogy valakinek ennyire rossz tapasztalatai vannak. De garantálom, hogy a negatív válaszolók közül egy sem járt nálunk. ;)
2017. márc. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!