Utca vs ring edzettség?
Pontosan milyen fizikai felkészültség szükséges egy ringbe (boksz) vagy simán utcára?
Volt már, hogy vitatkoztam erről és nem tudtam az álláspontommal meggyőzni az adott embert. Én annak vagyok a híve, hogy mindkettőhöz a saját testeddel kell edzeni (esetleg kisebb súlyokkal) és semmiféleképp nagyobb súlyokkal szériázni. Persze kelt az emberben valamilyen félelmet egy 2 méteres Schwarzenegger de a kigyúrt "állatok" (nem akarok megsérteni senkit) hamar elfáradnak, főleg a ringben. Elég csak megnézni egy nehézsúlyú meccset ahol nagy ütések, viszonylag lassabb menetek vannak de néhány mkör után elégé lehet rajtuk látni a fáradságot. Ez persze a testi adottságukból is jön.
Mondják azt, hogy a nagy súlyoktól lassabb lesz az ember, szerintem ez igaz de azért nem lesz slow motion:D Ha hozzá szoktatja magát az ember a gyors ütésekhez, mozgásokhoz akkor meg lehet találni az egyensúlyt.
+ ütésnél mozgási energiát adunk át. Kiszámítása: E=1/2 szorozva m szorozva v négyzet. Tehát a súlytömeg felét kell megszorozni a gyorsaság négyzetével. Egy kis fizika de igaz:D
A kérdés kiírásának az oka az, hogy a múltkori "vitámnál" hülyének néztek mert azt mondtam a gyúrós haverjaimnak, hogy jól fogtok kinézni de én inkább maradok a saját testnél (illetve mint írtam kisebb súlyoknál) mert hívtak, hogy nézzek már le én, megnéznék mit tudok:D
Hátha van itt valaki, aki jobban ért hozzá.
A kérdésemben foglaltak nem általánosítanak, emberi tapasztalat, kitartás és akarat a győzelem titka mind a ringben , mind az utcán ( a túlerőt most ne nézzük).
A válaszokat köszönöm!
"Én annak vagyok a híve, hogy mindkettőhöz a saját testeddel kell edzeni (esetleg kisebb súlyokkal) és semmiféleképp nagyobb súlyokkal szériázni."
Kíváncsi lennék, miért gondolod ezt. Az állóképességedet inkább szálkásításkor növeld futással, vagy akár ott a kisebb súlyokkal, de tömegnöveléskor a kis ismétlésszám, nagy súly hozza a leggyorsabb eredményt.
"a kigyúrt "állatok" (nem akarok megsérteni senkit) hamar elfáradnak, főleg a ringben"
Naturálban gyakorlatilag nem lehet elérni olyan súlyt, ami igazán hátráltatna. Szteroiddal lehet, de akkor se olyan durván hátráltat.
Ha megfelelően sokat edz az ember allokepessegre,akkor nagy súllyal se lesz baja. Nalunk a teremedző marha nagy izmos ember,98 kiló de minimalis kifulladassal vegigrohan egy óras focimeccset.
A meccsen a könnyűsúlyúak is elfaradnak.
Nem veletlenül vannak súlykategóriak a boxban,a nagydarab ha beszoritja a vekonyabbat valahova akkor ott szetveri. Taktikazni kell. Ha a nagy hagyja hogy a kisebb körbeugralja akkor a kisebb fog elfaradni hamarabb..
Utcan meg az izom nagyon jelentős visszatartó tenyező. A legjobb harc amit nem kell megharcolni
A kigyúrt állatokkal bizonyára nem sértettél meg senkit sem.
Nagyobb testtömegű ember lassabban vérzik el ugyan akkor seben keresztül.
Tehát a nagy testtömeg (főleg izomzat) előny, egyébként minden plusz réteg (izom, zsír) véd kicsit az ütésektől és a szúrásoktól is.
Valójában meg brutalitás és jó fegyver kell, a kis 50 kilós roma gyerek bárkit lelkiismeret furdalás nélkül leszúr, és ez erős fegyver a kezében.
Ahogyan a 70 kilós roma boxoló is kinyírhat utcán puszta ököllel (ez esetben az a jó fegyver a kezében, arra célzok a kés és az ököl mellé is brutalitás és gyilkos szándék szükséges).
Egyébként meg helyzet függő.
60 kilós ember is megojthatja a 120 kilósat, ha érti a módját, képzettebb.
Le is verheti a nagyobb embert, ha egyikük képzett, a másikuk nem.
Egyébként, képzett emberek esetében ringben előny a nagyobb testtömeg (izomzat). Aki edz, az nem fáradékonyabb a nagyobb izomtömege mellett. Sok menet esetén meg már unalmas a kérdés, az nem győzelem, hogy a 60 kilós fél órán át körbeugrálja a 100 kilós embert.. az nem bunyó, még ringben sem.
Igazi bunyóban, utcán meg csak a mozgásod és a brutalitásod számít (+ a fegyvered).
Miután 1 normális ütéssel is le lehet teríteni nagyobb embert is, inkább az a lényeg, hogy te tudj találatot bevinni és ne téged kapjanak el. Nem az állóképesség, nem az izomzat mérete.. hanem az összes képességed, amit pár másodperc idejére elő tudsz hívni, sok év rutinja ami pár kritikus pillanatban eldönti, hogy mi is fog történni. És ilyenkor is mindig van szerencse faktor, nem csak az edzés és a felkészültség számít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!