Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi ennek a "sport"-nak az...

Mi ennek a "sport"-nak az igazi neve, és mennyi idő kell hogy valakinek jól menjen?

Figyelt kérdés

Arról az extrém mozgásról van szó, amikor a környezet akadályait és elemeit látványosan küzdjük le. amikor az illető szaltókkal ugrál házról házra, sokat látom manapság tv-ben is. Parkour elnevezést ismerem eddig, ez az igazi neve?

És még 1 kérdés ezzel kapcsolatban. KB mennyi edzés, gyakorlás kell ahoz hogy ne törjünk nyakat. Vagy hogyan kell ebbe beletanulgatni?


2010. jan. 8. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
parkour vagy free running, tuti sok idő szerintem, én nem nagyon gyakorolgatnám félek hogy a nyakamat törné :D
2010. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy első mondja, úgy hívják. :)

Egyik osztálytársam csinálja; annyit mesélt, hogy akár egy órán át csak bemelegítenek, kisebbeket ugrálnak, helyből, aztán néhány lépcsőnyit és végül, amikor ellazultak, ruganyosak, akkor próbálkoznak tovább. Az biztos, hogy az ízületeknek nagyon megterhelő az ilyen mozgás, sok, használható izom kell és hajlékonyság; ők kondiztak is, sokat futottak, hogy megerősödjenek, és egy év után látványosakat fordultak le korlátról, stb. :)


Szerintem ha látsz ilyen csoportot, amerre jársz, menj oda hozzájuk, érdeklődni, hogy megy ez. Csapat, társaság nélkül butaság elkezdeni, ahogy elnézem.

2010. jan. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem nevezném sportnak, bár tény hogy nem tudok ilyeneket ugrani. Olyan mintha majmok ugrálnának a városban.
2010. jan. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

na hát igen. hajlékonyság meg izomzat az tuti kell. :D

egyelőre csak infókat gyűjtök erről az egészről, nem tervezem h belevágok de még lehet megjön a kedvem :D

2010. jan. 9. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát, ez valóban nem versenysport...de ettől függetlenül, ha fiatal vagy, és csinálod, akkor lehetsz több mindenben jó sportoló, ami részét képezi ennek az extrém sportnak. Például gumiasztalosok vannak olimpián is (hátraszaltó, rundel szaltó, ezmegazanyámkínja sokminden). Szerintem meg simán csináld, kitartás kell hozzá, semmi más...annyi, hogy ne betonon kezd először hanem mondjuk szivacsgödrös, gumiasztalos teremben :) Magánvélemény, hogy mivel a break-hez is hasonlít részben, ezért a legjobbfajta izomzatot adja szerintem, ami létezik. Sok futással, nyújtással, fekvővel, felüléssel, a legjobb sport lehet, és már jóval több parkour-ös van az országban, mint pár évvel ezelőtt, tuti lenne társaságod. Ammm... én ezekhez az ürgékhez szeretnék kijutni, és tanulni tőlük, amiért mindent meg is teszek:

http://www.youtube.com/watch?v=DkitFN42aGI

2010. jan. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
sztem ez egy nagyon jó sport, nekem is oszt.társam űzi, és annyiszor esett már. de gyakorlás kérdése...és nem szabad tőle félni...
2010. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:D valóban sokat hallani manapság róluk. ^^
2010. jan. 9. 21:47
 8/8 anonim válasza:

[link]

itt gyakorolhatsz, tanulhatsz!

2010. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!