Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a Majom...

Mi a véleményetek a Majom Kung-fu stílusról?

Figyelt kérdés
Szerintetek működne egy igazi harcban? Lehet ilyet Magyarországon is tanulni?

2014. júl. 12. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a kedvencem a kungfu pandában!
2014. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

A Majom kung-fu sajnos nem létezik, de attól még így is hatékonyabb, mint a wing tsun!



#USBORNE

2014. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Rák Kung-fu a zsír!
2014. júl. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A rák kung fu már lejárt, valami újat próbáljatok kitalálni, ne legyetek ennyire buták.
2014. júl. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

"Majom stílus (Yuan quan)


Az önálló stílust az 1800-as években hozta létre egy Kau Sze nevű mester, azonban ismert tény, hogy a majom játékos mozgásának utánzása már sokkal előbb megjelent a shaolinban.


Kau Sze mester hagyományos taoista neveltetést kapott, amibe beletartozik a harcművészet oktatása is. Egy Pi Kua nevű, igen kemény külső stílust sajátított el, melyben a fő hangsúly a kézmunkán volt. A fiatal mester testőri és karaván kísérői munkákat vállalt el, melyek során gyakran hasznosítania kellett a harci technikákat, melyeket gyermekkorától fogva tanult.


Egy alkalommal, mikor egy kis faluban pihentek meg, észrevette, hogy egy katona rátámad egy öregemberre. Kau Sze nem nézhette tétlenül az erőszakot, az öreg segítségére sietett. A küzdelem során megölt egy katonát, ezért bujkálni kényszerült. Egy ideig a Keng családnál (shaolin kung fu-t gyakoroltak) talált menedéket, és a fiukat elkezdte tanítani az általa gyakorlott stílusra. Egy nap kimerészkedett az utcára, elfogták és nyolc év börtönre ítélték.


A börtönben sajátos riasztórendszer működött, tudniillik majmokkal volt teli az udvar és ezek rikácsoltak valahányszor mozgást észleltek. Egy nap Kau Sze mester zajongásra lett figyelmes. Történt ugyanis, hogy egy kobra betévedt az udvarra és az egyik majomnak szembe kellett szállni vele. A küzdelem a majom győzelmével végződött.


Ezen felbuzdulva a mester elkezdte figyelni a majmok egymás közti csatáit, és feldolgozni a látottakat. Kidolgozott egy stílust, melynek alapja a játékos mozgás, ezen kívül rendkívül fontos jellemzője egy nagyon tudatos harcmodor, mégpedig a defenzív és offenzív küzdelem folyamatos váltakozása. Jellemzőik alapján csoportosította a majmok technikáit.


Ezek alapján öt csoportot alkotott:

1.Kőmajom

2.Famajom

3.Részeg majom

4.Félrevezető majom

5.Majom lábujjhegyen


Miután kiszabadult a börtönből, visszament a Keng családhoz megköszönni segítségüket. Egy időre ottmaradt a családfő kérésére és a fiukkal együtt kidolgozták az új stílust. Később a shaolin `befogadta´ a stílust, és a shaolin majom technikákkal gazdagított stílus itt vált ismertté."

2014. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igen, lehet ilyet tanulni. Az egyik legnehezebb stílus, mert különleges adottságok kellenek hozzá. Hogy mennyire működik, azt a saját szememmel látom a mesteremnél azokon az edzéseken, amikor épp az önvédelem a téma. Ha komolyan érdekel, írj privátot, szívesen válaszolok. :)
2014. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!