Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért halt meg Ayrton Senna?

Miért halt meg Ayrton Senna?

Figyelt kérdés
Fék vagy kormányprobléma?

2014. jún. 25. 23:07
 1/6 anonim válasza:
88%

Nincs pontos magyarázat.



A roncsok között a kormányoszlop eltört állapotban volt. Az autó szervókormányos volt, a fedélzeti számítógép és feketedoboz állítása alapján az ütközésig SÉRTETLEN volt.



Fék: ez egynagyon gyors kanyar volt, egy nyújtott balos. Átlagban minden versenyző be tudta ezt a kanyart venni nagy sebességgel, de tisztában voltak, hogy egy hiba és kieshetnek. Szerintem nem volt fék hiba.



Ami az én véményem: Senna1994-ben nagy nyomás alatt volt, ekkor szerződött a csapathoz, és bizonyítania kellett, végülis nem egy tapasztalatlan pilóta volt. Imola előtt 3 futam volt (ha nem tévedek) és az egyiken sem szerzett pontot. Ami azért egy 3 szoros bajnoktól kicsit fura, még akkor is ha nem tehet róla. Bizonyítani akart, nyernie kellett, de egy apró hibával örökre elvesztett mindent. Az autó 320 km/h-s sebességgel lesodródott az ideális ívről, majd a pályáról, és 300 körüli tempóval a falba csapódott. Ha jól tudom, akkor a fejét a jobb első kerék eltalálta.



Ez az én véleményem. Sajna én még nem éltem akkor, 94-ben, most vagyok 15 szóval nem tudhatom pontosan. De mivel 2002 óta követem a Forma 1-et, sokszor hallottam az Ő nevét, és foglalkoztam vele. És kb ennyi, amit tudni kell minimumon.



R.I.P.

2014. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legvalószínűbb verzió az, hogy a safety car fázis alatt kihűltek a gumik, ezáltal csökkent a nyomás, emiatt leért az autó alja. Így gyakorlatilag hiába működött jól a fék és a kormány, a szánként az aszfalton súrlódó fenéklemez miatt nem tudta elfordítani az autót a Tamburello-kanyarban, aztán a szegély megdobta az autót, így igazán fékezni sem tudott. De valószínűleg nem volt semmilyen technikai probléma, hanem a körülmények szerencsétlen összejátszása okozta a balesetet.
2014. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Mivel - sajnos - a halálos balesete itt Olaszországban történt, a 20. évfordulón a TV-ben láttam egy dokumentumfilmet az életéről...

A balesetet élőben láttam még Magyarországon, rettenetes volt.

Mindenki fékhibára, vagy valamelyik alkatrész meghibásodására (a kormányoszlop elvékonyítását maga Senna kérte, ez is eltörött, de hogy az ütközés előtt vagy amiatt, nem tudni) gondolt. És ez a dokumentumfilm szerint így is volt. Sok dolog szerencsétlen körülmény összejátszása. De a beleset miatt még nem kellett volna meghalnia. Végtag, bordatöréssel megúszhatta volna...

Viszont a legnagyobb szerencsétlenség a szerencsétlenségek között, hogy egy leszakadó alkatrész, ha jól emlékszem egy kerék, elszabadulva, az ütközés erejétől felrepült, és visszaesvén eltalálta Senna fejét. Ez a fejet ért ütés volt végül a halál oka.


RIP.

2014. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

A kormányoszlop elvékonyítása egyébként kb középen volt, ahol az alap 22mm-es kormányoszlopot megtoldották egy 18mm-es darabbal


*első voltam

2014. jún. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Senna fejsérülés miatt halt meg. Prof. Watkins szerint legalábbis.
2014. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És hogy a kérdésedre is legyen válasz a részemről, szerintem kormányprobléma.
2014. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!