Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Systemát vagy jiu-jitsut...

Systemát vagy jiu-jitsut érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
2 éve elég alaposan elkezdtem edzeni és elég jól is ment, sokat fogytam (súlyemelés, kondi) de volt egy elég kemény tanévem és nem tudom felvenni a ritmust. Arra gondoltam, hogy egy küzdő sportot tanulnék, mert muszáj mozogjak, mert jó pár kilót magamra kaptam. Egyébként már tanultam anno judot 3 évig, de azt nem folytatnàm, utáltam, hogy vigyázni kell az ellenfélre (fájdalom mentes semlegesítéssel).

2014. jún. 19. 15:02
 1/8 A kérdező kommentje:
Kb nulláról indulnék úgy edzettségileg.
2014. jún. 19. 15:04
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a kettőt egyszerre kezdem majd el szeptemberben.
2014. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ötletnek nem rossz, de anyagilag se bírnám. Önköltséges egyetemista vagyok.
2014. jún. 19. 17:03
 4/8 Vándor. válasza:

Krav maga, de ha mindenképpen a fenti kettő közül szeretnél választani akkor jiu-jitsu!

Azért írtam a krav magát, mert olvastam hogy utáltál vigyázni az ellenfélre a krav maga egy használhatóbb reálisabb önvédelmi sport, ahol szabadabb az egyén mint máshol!

2014. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze, mert ugye nem egy reális dolog szerintem, hogy valaki késsel jön feléd te meg fájdalom nélkül lefegyverzed.

A krav maga az eredete miatt annyira nem szimpatikus.

2014. jún. 20. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem igaz, a krav maga nem egy "önvédelmi sport", ugyanis önvédelmi SPORT nem létezik! A krav maga elméletileg egy önvédelmi RENDSZER, amit az izraeli hadseregben még mindig hatékonyan és reálisan tanítanak, ellentétben Európában! Sajnos pár pénzéhes kókler zsidó jó pénzért eladta a naiv befolyásolható világnak a kamu lebutított krav magát, ami hazánkban csak egy parasztvakító marketing pénzlehúzó baromság, a óz edzések színvonala pedig nevetséges! Ha egy magyar ember igazi krav magát akar tanulni, amivel TALÁN meg is tudja védeni magad egy tényleges utcai éleshelyzetben, akkor ki kell utazni Izraelbe, hisz a hazánkban krav magának álcázott baromság csak arra jó, hogy jól átverjen, legombolja a lóvéd és hamis önbizalommal ruházzon fel, ami egy valódi utcai konfliktusban HALÁLOS! Aki krav magázik, azt persze nem lehet erről meggyőzni, hisz a kamu oktatók megetették a naiv diákokkal a krav maga hazug reklámszövegét: "ez a világ leghatékonyabb önvédelmi rendszere, nem lesz ellenfelem az utcán, ez reális önvédelem, stb."! Addig fogják elhinni magukról ezeket az ökörségeket, amíg az éjszaka közepén be nem találja őket három agresszív sittes tolvaj cigány, akiknél ott a pillangókés! A krav maga nem ad tényleges önvédelmi tudást, csak a hiszékeny emberek azt hiszik! Valódi utcai önvédelmet nem fogsz tudni semmilyen edzőteremben megtanulni kedves kérdező, csak azt hiszed! Hiába jársz te akármilyen edzésre, ha az utcán leblokkolsz, megijedsz, rosszul mérlegelsz, kizökkensz egy öklöstől, akkor VÉGED! Az ilyen krav maga, wing tsun, ninjutsu féle hitvány szutykokat kerüld el jó messziről, hisz ilyen helyeken elhitetik veled, hogy mennyi jó utcai önvédelmet tanultál, de a valóságban attól még ugyanúgy szétkapnak!

Reális önvédelmet csak az utcán tudsz tanulni, ha ténylegesen átéled az utcai éleshelyzeteket, a bunyókat, a támadásokat, stb.!

A systemával is az a gond, mint a krav magával! A systema is egy valóban hatékony önvédelmi stílus, hisz Oroszországban a Szpecnaz embereinek a mai napig ezt oktatják, de azt hiszed, hogy a magyarországi systemának van bármi köze is az eredeti orosz katonai tradicionális stílushoz? Semmi köze nincs sajnos, csak maximum elhitetik veled, hogy van!

A jiu-jitsut mindenképpen ajánlom (mind a japán, mindpedig a Brazil jitsut)! A jitsu ad igazi küzdelmi rutint, valódi harci értékeket, megtanít támadni-védekezni, fejleszti a mozgáskoordinációdat, szokod a fájdalmat, megtanít cselekedni stresszhelyzetben is! Ezeket az utcai túlélés feltételei, nem a krav magán, meg wing tsunon "tanított" parasztvakító technikák!



#USBORNE

2014. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, nyilván igazad van, de elsősorban inkább a mozgás az első, egy olyan sport amit szeretek csinálni. Nem akarok én senkit az utcán megverni, mert miért ne(?).

A jiu-jitsut régóta ki akarom próbálni, akkor lehet, hogy itt az ideje, plusz a judos előképzettséggel előnyben is leszek.

Nagyon hasznos válasz volt, köszönöm!

2014. jún. 20. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

A judo egy biztos alapot jelent, így arra mindig tudsz majd építkezni!

A jiu-jitsu abszolút kimeríti a mozgás fogalmát, ellentétben a sytemával, így jól döntöttél!


#USBORNE

2014. jún. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!