Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kezdő deszkásnak de, hogy?

Kezdő deszkásnak de, hogy?

Figyelt kérdés

Eddig dechatlonos deszkával toltam , rendesen tudok már menni manualozni is de próbáltam ollie-t is mindig lerakom a pattintó lábamat (bal), azt mondták ez valami reflex. Hogy lehet ezt megelőzni?

És én arra gondoltam hogy veszek egy teljesen új deszkát amit én rakok össze 25-30 ezer forint körül.

Talán azzal könnyebb lesz minden.Kb 2-,3(év) nyári szünetbe deszkáztam nap/heti szinten , és ennyire.

jutottam.

Valamikor kedvem sem volt már egészhez, mert semmi értelme nem volt amit csináltam.


Valami tippet mondtok?



2014. máj. 1. 02:11
 1/1 Beniy ***** válasza:
Hali! Az ollienál a láblerakás az valóban egy reflex. Valószínűleg tudat alatt félsz, hogy elesel és emiatt reflexszerűen otthagyod a lábadat. ha száraz füvön gyakorlod először, akkor ez egy idő után szerintem el fog menni. Után kell keresni valahol a betonon egy nagyobbacska repedést, ami meg tudja fogni a kerekeid (azért ki lehessen belőle emelni őket) és azzal gyakorolni. Utána mehet sima betonon egyhelyben, és a végén mozgás közben egyre gyorsabban. :) A deszka "építéséhez" pedig annyit, hogy szerintem ne te rakd össze magadtól, hanem inkább vegyél egy komplettet, mert egy igazán minőségi deszka nem fog kijönni 30 rongyból, ha te szeded össze. Annyi csak, hogy amíg a füvön gyakorlod, addig jó a Decathlonos cucc is, utána viszont tényleg ajánlom az új deszkát, mert a Decathlonos izék általában marha nehezek, és a grip sem valami minőségi rajtuk, tehát miután magát a mozdulatsort megtanultad utána azzal könnyebb lesz gyakorolni mindent. (Azért mondom, hogy csak a füves rész után, mert a föld jól meg tudja tömni a csapágyakat és azok utána nem igen szoktak működni. :D Tehát az új deszkát azt ne nagyon rakd fűbe. :) )
2014. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!