Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A ju jutsut, vagy a xing yi...

A ju jutsut, vagy a xing yi qoan kung fut nehezebb, ill. több idő elsajátítani?

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 15:25
 1/5 A kérdező kommentje:
*quan (csak a kötekedők kedvéért)
2014. jan. 16. 15:28
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Xing yiztem és nem nehéz alapfokon.
2014. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Neked mennyi idő kellett ahhoz,hogy utcán is tud alkalmazni?
2014. jan. 16. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha ugyan annyi időt fordítasz edzésre kungfuban / jujutsuban, mindkét esetben jó képességű oktatód van, akkor szinte mindegy melyiket gyakorlod.


Olyan alap szintet, amivel meg tudsz úszni utcai necces helyzeteket 1 év alatt elsajátítasz bármely olyan harcművészet edzésen, ahol önvédelemre fektetnek hangsúlyt (ez nyilván még nem nagy harci tudás, hanem inkább menekülés, de ez is fontos).


2-3 év alatt pedig jujutsuval illetve XingYivel is lehet olyan rutinod (heti 3-4 edzés mellett) taktikai és technikai tudásod, amivel küzdelemben nem te maradsz alul 1-2 emberrel szemben.


Mivel a kettőt egymáshoz viszonyítva kérdezed, én nagyon bírom a Jujutsut, de a véleményem az, hogy XingYiben egyszerűbb alaptechnikák vannak. XingYit tanulhatsz úgy, mintha boxolnál, főleg ütéstechnikákat, lépést és ütemeket gyakorolva, ez elég gyorsan fejleszt küzdelmi készségeket.


Míg Jujutsuban ugye ízületmanipulációt többet tanulnál mint ütéstechnikát (bár nyilván ütni is megtanulsz) ám valamivel nehezebb egy embert lefotni, elkapni mint megütni, így én úgy gondolom, hogy a Jujutsu fő technikái egy kicsit nehezebbek.


Aztán persze a helyes (és tényleg erős és gyors) ütéstechnikák a XingYiben sem egyszerűek, merthogy harcművészetek egyike sem az egyszerűségről szól hanem a komoly képességfejlesztésről, így végső soron mindkét stílust lehet jó sokáig gyakorolni.. persze igen komoly fejlődéssel és eredménnyel.


Én ütéspárti vagyok, és elképzelhetőnek tartom, hogy a xingyi-t gyorsabban lehet tanulni DE bevallom nem tudom milyen ütemben fejlődik egy jujutsus :)


Minden esetre jó oktatóval mindkét rendszer jó választás, az biztos. Csak kevés helyen tanítanak jól belső kungfu stílusokat, Jujujtsu edzésből többet találni.

2014. jan. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne ezen múljon hova mész.

1. Menj el mindkét edzésre

2. Állapítsd meg hol jobb az oktatón

2. Milyen helyen van

3. Mennyire tetszik (gondolom neked ez a kettő tetszik legjobban)

4. Hol milyenek a tanítványok (légkör)

5. Mennyibe kerül és heti hány edzés .

2014. jan. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!