Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Az alábbi önvédelmi fogások...

Az alábbi önvédelmi fogások melyik harcművészeti stílust képviselik? Lányok, használtátok már ezek közül valamelyiket?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=8b1dFO-MMJQ

http://www.youtube.com/watch?v=27kO1YMRMGY

Vélemény? Mennyire hatékony technikák ezek? Látszatra nagyon profi és ehhez sem kell sok erő, ugye? Milyen stílusban lehet ezeket megtanulni? Párommal kipróbálhatom a technikákat videó alapján vagy sérülésveszélyes? Köszi!


2009. nov. 24. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát elég sok aikidos elem van benne, csak épp ahogy ez a nő csinálja őket szerintem az életben nem tudná használni őket,főleg egy ilyen kigyúrt ember ellen. Amúgy szerintem ez ilyen gyorstalpaló önvédelmi tanfolyam lehet. De ha ilyen dolgokat akartok tanulni menjek el aikido edzésre, ott van szőnyeg, meg az oktató is meg tudja mutatni, hogy kell biztonságosan és jól(!) megcsinálni ezeket, mert ez a videó nem volt valami meggyőző(finoman szólva). Ennek ellenére szerintem nyugodtan kipróbáljátok, ha lassan és óvatosan csináljátok.
2009. nov. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mintahogy az elöttem szóló is mondta ez sztem is Aikido, de úgy vélem hogy az Aikidonál vannak sokkal hatásosabb küzdő sportok. Én kb 5 éves karatézom és nem kevés lány is jár és a technikákhoz nem kell nagy erő, és amennyi mégis azt biztosítja a heti 2-3-(kinek hány)-edzés.
2009. nov. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de szerintem judoban is ju-jitsuban is szoktak ilyeneket mutogatni, nem? Aikidoban meg sokszor "elrepül" az ellenfél és ott látványosabban "együtt mozognak" azaz a védekező felhasználja a támadó erejét, csak eltéríti útjából... Persze lehet, hogy aikido. De akkor önvédelem címszó alatt elég sokszor oktatnak aikidot valójában. Ált. suliban én is jártam önvédelemre és ott is ilyen fogásokat mutattak, mint ezek.
2009. nov. 28. 00:35
 4/7 anonim válasza:
szerintem ez jiu jitsu vagy krav maga 8a kettő nagyon hasonló)
2009. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ezekhez a technikákhoz tényleg nem kell nagy erő. Egy gyengébb lány is megcsinálhatja fiún. Hiszen sokszor 2 kézzel dolgoznak ezekben a technikákban egy ellen. És az inak, kar, kéz feszítésével, kicsavarásával szemben nem nagyon tud mit csinálni az erősebb fél sem. Ha a technikát kivitelező személy elég gyorsan (meglepetésszerűen), pontosan és határozottan csinálja, akkor addigra, mire az ellenfél ellenállást (ellenerőt) tanúsítana, addigra gyorsan kicsavarják a kezét, vagy csinálnak rajta egy karfeszítést, kulcsot. Akkor meg már hiába erőlködik, nincs kiút! (Max. a törés, de az nem nyerő!)
2009. dec. 5. 23:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Hello

Én jártas vagyok az önvédelemben mert csinálom

Ezek a mozdulatok nekem legjobban az Aikidohoz hasonlóak egy picit defendo is (ahogy mondtad ehez nem kell sok erő az Aikidohóz) egy gyöngébb nő is megtudja csinálni

Szerintem járjatok a pároddal Aikidora nagyon hatásos

Vagy defendora de az inkább férfiaknak való

Nyugodtan járjatok mindketten Aikidora

2011. júl. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De csak annyit mondok

Vagy Aikidora vagy defendora járjatok

Ti döntsétek el hogy melyik tetszik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!