Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Airsoft fegyverekre kell...

Airsoft fegyverekre kell valami engedély? Például MKH kártya, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Konkrétan erre a két fegyverre gondolok (azért írom meg őket, mert nem tudom, hogy az FPS számít e ebben).

[link]

[link]



2013. jún. 23. 17:21
 1/9 A kérdező kommentje:
És igen, tudom, hogy a leírásukban fel van tüntetve, de már sok helyről hallottam, hogy nem kell.
2013. jún. 23. 17:23
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ezt a bolt intézi?
2013. jún. 23. 21:28
 3/9 kovpet ***** válasza:
Jogilag légfegyver, nem kell engedély. Az MKH az az értékesítéshez kell, de annak nincs sok jelentősége, csak egy adó.
2013. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

MKH nem árt, mert már egy kis festés és átalakítás után már nagyon valósághűen fog kinézni. Ha megfog a rendőr bácsi, hogy mutasd mi van nálad és "szegény" frászt kap mikor előveszed, de az arcába tolod a kártyát, hogy nem igazi. :)


Hidd el, jobb ha van, mert utána járkálhatsz rendőrségre be visszakérni meg rengeteget fizetni (persze csak ha elkobozzák)

2013. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkét válaszolónak igaza van, de azért annyit hozzátennék , hogy a rendőr nem fog veled piszmogni ha megfelelően szállítod. Hogyha megkérdi , hogy mi van nálad, akkor illedelmesen válaszolni kell, majd ha kéri akkor meg kell neki mutatni..... Elsőre persze megtévesztő, de ha jobban megnézi, még egy amatőr is meg tudja mondani hogy az nem valódi fegyver.

A lényeg, hogy hatástalan állapotban szállítsd, a tár külön legyen, és a lőszer is... És persze nem szabad hogy látszódjon, megfelelő csomagolásban kell tárolni...

Ezek után csak akkor kötekedhet, ha valamivel kihúztad a gyufát.

Ha pedig ezek után elkobozza, akkor a jegyzőkönyvet csak abban az esetben írd alá, ha fel van tüntetve benne az is, hogy pontosan hogyan tároltad, szállítottad. Mivel akkor abból kiderül később , hogy nem te voltál a ludas, ergo nem kell fizetned hanem az ügyköltséget majd benyeli az állambácsi....

(persze ez idő alatt nem lesz mivel játszanod)

2013. jún. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell MKH kártya ha a bolt el akarja adni és újonnan hozatja be.

Amúgy meg nem kötelező a bevizsgálás.

A szállítás és a használat szabályait be kell tartani. Tokban, aksi kivéve, bb kivéve. Használni csak magán területen.

Ha valami ostoba tudatlan barom rendőr nem érti meg akkor a fentiek szerint járj el. Aztán perelj. :D

2013. jún. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm a válaszokat, és akkor megpróbálom mindig betartani a szállítási feltételeket! :D
2013. jún. 25. 01:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen igaz, hogy ha megfelelően szállítod. Csapattársamnak a GBB pisztolyát elkobozták, okuk pedig nem volt rá. A pisztoly tokban és az is egy táskában volt!

Bár miután a sünök belátták, hogy nem volt okuk, joguk elkobozni így visszaadták neki. (1 hét múlva)

2013. jún. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, van egy két rendőr aki nincsen tisztában a dolgokkal. Viszont ők is emberek, többnyire értelmesek is, tehát ha nem súrlódással kezdődik a kommunikáció akkor lehet kezelni a helyzetet, esetleg felhívni a figyelmüket az ide vonatkozó törvényekre...


Van rendőr ismerősöm, illetve beszéltem már olyanokkal is akikkel csak munkámból adódóan találkoztam. Mindegyik azt mondta, hogyha nincsen különösebb ok akkor nem kötekednek... Értem itt a szállítás/tárolási szabályokat, illetve a viselkedést/modort/illemet a kommunikációban, és persze az sem elhanyagolható szempont hogy van-e vaj a füled mögött!!!!

2013. jún. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!