Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Thai box, vagy sima box?...

Thai box, vagy sima box? Melyiket miért?

Figyelt kérdés
Csak ez a kettő játszik, mert összevissza van szabadnapom, és itt vannak mindennap edzések. Előre is köszi.

2013. ápr. 30. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:

A box azért jó mert jók benne az ütések és megtanulsz belmozogni.A thai boxban pedig az ütések mellett a rugások is nagyon jó és hatásosak, egy hátránya van a thai boxnk:nem tanulsz meg elmozogni, ott beleállnak a támadásba.

Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
elmozogni*
2013. ápr. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hat en box utan lementem csak siman karatera. A labamat kb 1 perc alatt szetrugtak Nem tudtam vedeni.


Ugyhogy szerintem inkabb Thai-Box.

2013. ápr. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kombináld a kettőt.
2013. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Thai-boxnál számíts a fájdalomra,mert ott nem tanítanak meg kikerülni a támadásokat.Ott fájdalomtűrés lesz.
2013. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 PsychoDulosteep válasza:
A Thai-boxban is megtanítanak az elkerülésre , viszont ott inkább tényleg fájdalom tűrés lesz, mert ott inkább a levédésére mennek rá meg a támadásra... kb. 1 éveben 5-6 olyan edzés lesz max. ahol megtanítanak az elkerülésre... de ha bírod a (minimális) fájdalmat ami 1 levédéssel jár akkor inkább a Tahi-box, mert ott a rúgás, ütés, térdelés, könyökölés többet ér mint a sima ütés, de a sima box is jól megtanít küzdeni.
2013. jún. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Hát igen ez hogy boxoló egy rugás után seggre esik féle tévhit teljesen alaptalan.Egy igazi thai,muay thai harcos hiába térdelget meg könyököl egy erős horog és elájul....
2013. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj az én muay thai edzöm a sípcsontjával versenyen, bemutatón fabotot meg ilyesmi kemény dolgokat rúg szét és az azért nagy fájdalmat tud okosni ha combra vagy lengöbordára megy a könyökröl nem is beszélve...
2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
annyit még ehez hogy egy kemény horog thai harcos is letudja védeni az ütéseket, láttam box vs thai box mecset és a boxoló pont ütötte a horgot a thia fiú beletette a könyökét és a boxoló nem tudta tovább folytatni mert meg fájdult az alkarja . De nagyon jó sport mind a 2 .
2013. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!