Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kiskorom ota van két álomsport...

BonnieBlue34 kérdése:

Kiskorom ota van két álomsportom, és el akarom kezdeni az egyiket. De fogalmam sincs hogy melyik legyen. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota vagany, fiusabb tipus vagyok, es amiota csak emlekezni tudok, van 2 olyan sport, amit imadok, de mindkettovel van egy kis baj.


1. Crossmotor


apukam is motorozott fiatalkoraban, de a vegen ugy eltorte a labszarat, hogy meg mindig megvan a nyoma. Anyukam viszont kijelentette, hogy motorra ulni pedig nem fogok. Nem ez a baj, mert en egyedul is kimegyek a palyara, apanal pedig bevethetem a "te is kiprobaltad" taktikat.

Imadom a veszelyt es a szaguldast, de meg csak apukammal mentunk 120szal a kocsival, es MUSZAJ ereznem, hogy en iranyitok (ezt imadoom a vilagon a legjobban) Es amugy is extrem sportot akarok.


2. Taekwondo


megint csak apukamtol indul, de ezt csak ki akarta probalni, ugyhogy meg orult is az otletnek. Ez sokkal inkabb sport, mint a motorozas es ezt a valo elezben is fel tudnam hasznalni. Ez sokkal inkabb esz+kitartas mint "speed+extreme". de ez valamiert tekintelyesebb sport.


Barmelyiket is kezdem el teljesen ra akarok koncentralni, de nem akarom megbanni hogy nem a masik lett.



Fogalmam sincs hogy melyik legyen!! Csak azt nezzetek, hogy melyik ertelmesebb es hogy melyik az, amelyiket kevesbe keso elkezdenem?

Az is erdekel hogy ti melyiket kezdenetek el a helyemben!!



14/l


2013. ápr. 16. 21:12
 1/4 anonim válasza:
0%
Taekwando sztem elég gagyi:D sztem menj el birkózni!legjobb küzdősport:)
2013. ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a motorozás sokkal költségesebb mint a Taekwondo, ezért ha nem vagytok nagyon eleresztve akkor az utóbbi.


" ezt a valo elezben is fel tudnam hasznalni"


igen, lehet hogy kitartóbb leszel az átlagnál, de önvédelemre ne sokat remélj.


Fontos még hogy ahol te élsz ott van-e egyáltalán mindkét lehetőség az adott sport űzésére. Ha van akkor menj le mindkét helyre és ahol jobban érezted magad válaszd azt.

2013. ápr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben a Taekwondo-t választanám, de csak azért, mert magam is egy harcművészetet űzök. Egyébiránt én nem dönthetek helyetted, ezt remélem belátod...
2013. ápr. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az Egyesült államokban azok a gyerekek akiknek nem lehetett crossmotorja létrehozták a BMXet, amiből mára kialakult a freestyle bmx ahhol a trükkökön van a hangsúly.

http://www.youtube.com/watch?v=swlbf66KNoM

Pont korban lennél, hogy elkezd, még profi is lehetsz.

Nem úgy a taekwandoban, kb aki profi az már a te korodban országosokat, vagy nemzetközi versenyeket látogat.

Amúgy a crossmotorokkal pont nem megy senki 120-al.

2013. ápr. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!