Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy tanuljam meg a szabályos...

Hogy tanuljam meg a szabályos előre és hátraszaltót? Parkourosok tanácsait szeretném kérni.

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. Már több mint egy éve parkourozok. Az alapokat tudom mint pl:speed vault meg stb. Az előre szaltót úgy tudom dobbantó nélkül megcsinálni szivacsra, hogy gugolásba érkezek. Tovább valamiért nem birok fordulni. A hátra szaltó meg valamiért egyáltalán nem megy. Hogy gyakoroljam? (Megjegyzés: Az erőnlétemmel nincs semmi baj.) Előre is köszönöm a válaszokat.

2013. febr. 7. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:
szivacsgödörbe gyakorold
2013. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Chruser ***** válasza:

Esetleg kérd meg a haverokat, hogy forgassanak át eleinte, ha már ketten odaállnak és megtartanak, neked csak át kell fordulnod, az nem parás, ezt megcsinálod párszor, aztán megpróbálod esetleg úgy, hogy csak egyvalaki forgat kicsit, de akkor már ugranod kell és fordulnod, mert egyedül senki nem tud átforgatni. Mindenképpen dupla vagy tripla szivacson/ szivacsgödörbe gyakorold először ha nem vagy benne biztos, de az átpörgetés mindig hasznos. A lényeg, hogy minél jobban nyugtasd le magad, koncentrálj az ugrásra, hátrafelé nagyon nehéz ugrásra bírni magad, a tudatalattid lehet leblokkol majd, de azért el lehet azt ugrani, csak nyugodtan, rákészülve :)

Az előrét meg csak gyakorolni kell, ugorj magasabbra, fel a csípőt, lendítsd a kezeiddel, inkább felfelé és ne előre ugorj és egy idő után menni fog.

2013. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
49%

Menj edzőterembe én is ilyen helyeken tanultam meg parkourpzni és ilyen hidegben meg is éri! :)


14/l

2013. febr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!