Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen harcművészetet tanuljak...

Milyen harcművészetet tanuljak, hogy jó kardforgató legyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék kardvívást tanulni. Milyen fajtát tanuljak, japán, kínai vagy európai kardvívást.

Igazából engem mindegyik érdekel, a kardtípusok közül is ugyanúgy tetszenek a katanák, a tai chi kardok, a lovagi pallosok, szablyák, rapierek.


Az olimpiai vívás mondjuk annyira nem jön be, inkább a tradicionálisabb.

Mit ajánlotok?



2013. jan. 5. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A kenjitsu-t én is csak ajánlani tudom. Egyébként bármely más kardforgatás nagyon fejleszti a reflex-et és a gyors gondolkodást is elősegíti ;)
2013. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Neutronlovaggal értek elsősorban egyet.

1. Tényleg kimondta, hogy önvédelemre kell a kardvívó tudás?

2. 3 éve bokszolok és 1 éve defendózok (Régebben wing tsunoztam és shotokan karatéztam is), szóval pusztakezes önvédelemről azért van némi fogalmam.

3. Imádom a kardokat és a régi harcászati módszerek is része az érdeklődési körömnek.

4. Van nekem egy pallosom és csatabárdom, amolyan korhű másolat, gyűjtöm is a régi fegyvereket.


Mindenféle kard érdekel, igazából főként a középkori európai fegyveres harcművészetek, na meg a kínai szablyák és a tai chi kard. De egyébként a japán kardvívást is nagyra tartom.


A problémám az az, hogy shaolin kung-fu edzésen csak hosszú botra tanítanának, tai chi edzések többségén pedig csak formagyakorlatok vannak karddal (ez nem lenne baj amúgy! Viszont sparring/vívás nincs). Az a másik baj, hogy a kínai harcművészetekben a pusztakezes és a fegyveres stílusok egybe vannak ömlesztve, míg a Budo-n belül külön vannak, ezért a legtöbb magyar kung-fu suliban nincs is jóformán igazi kardvívás tanulás. Ezt az Ars Ensist viszont kifogom próbálni, ez tetszetős.

Japán kardvívó stílusokból pedig sok van, nem tudom melyik a jó, melyikkel lenne érdemes kezdeni.

2013. jan. 8. 13:26
 13/18 aikiboxer ***** válasza:

Ha vívni szeretnél megtanulni, akkor egyértelműen kendo. Fura, de olyan időket élünk, amikor még jól jöhet a vívás... Főleg ha mentős vagy, és mondjuk a szegedi cserepes sorra riasztanak... Aki puszta kézzel akarja megvédeni magát, annak sok sikert kívánok... :)


Ha már esernyő meg faág (= vipera...): lehet, hogy kalit, francia botvívást érdemesebb inkább tanulni, ugyanis önvédelemre életszerűbb, és kisebb a büntetési tétel is, ha nem karddal, hanem "csak" viperával hadonászol.

2013. jan. 11. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 aikiboxer ***** válasza:
Ui: az aikidot Japánban gyakran kombinálják kendoval és iaidoval, de az aikido önmagában nem tanít meg vívni, a fegyvereket csak a mozgáskultúra javítása és hagyományőrzési célból tanítják. Sok aikido szövetségben csak sátoros ünnepeken van fegyver (azaz nincs), a Kobayashi rendszerben meg sok a fegyver, de küzdeni nem fogsz megtanulni fegyverrel. Csak mondjuk szebben fogsz shiho-nagét dobni, ha érted, hogy hogyan kellene ugyanezt karddal a kezedben végrehajtani.
2013. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 aikiboxer ***** válasza:
... de a legjobb önvédelmi fegyver továbbra is a forgótáras gázpisztoly, vegyesen töltve szintetikus és paprikatölténnyel, illetve a futás. De a Kérdező nem ezt kérdezte. :)
2013. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Janet Jamison válasza:
shaolin kung fu :)
2014. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd európaival. A keleti harcművészeteknél (kungfu, taichi, aikido, stb... szinte mindegyikben van) talán 2 év alapozás után fogsz kardhoz nyúlni, addigra meg megunod az egészet.
2015. ápr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Usagikun válasza:
Az sem mindegy, hogy kardvívást, vagy harcot szeretnél tanulni. A vívás szabályok alapján, akció-reakció játék, míg a karddal való harc egy vágás, a cél hogy levágd az ellenflet. Ott nincs vívás. Sajnos manapság a letöbb vívó sosem harcolt az életéért, sem a mesterük, sem annak a mestere, így amit oktatnak, finoman szólva is vicc. Én sajnos tapasztlatból beszélek. Mindegy milyen stílust választasz, a lényeg, hogy olyan mestertől tanulj, aki már harcolt. Megjegyzem, ugyanez a baj a puszta kézzel is manapság. A jó bunyós, nem feltétlenül jó harcos. Gyúrnak, verekszenek, spártainak képzelik magukat. Majd egy semmit sem tanult cigó gyelek úgy szúrja le őket hogy nem is tudják, mi történt. Mert a harc sajnos ilyen. A kettőnek semmi köze egymáshoz.
2016. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!