Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Siklóernyős tanfolyam melyik...

Siklóernyős tanfolyam melyik a legjobb és legolcsóbb, ár-érték arányban megérje? Hol lehet olcsón próbaugrást végezni oktatóval?

Figyelt kérdés

#silóernyő
2012. dec. 7. 12:35
 1/2 anonim válasza:
100%

Árban nagyjából ugyanannyiba kerül mindegyik, talán a felszerelés bérlésben különböznek.

Többnyire 2 részből áll a tanfolyás:

-3 napos bevezető kurzus, ahol alap szinten megtanítják az ernyőt kezelni és lesiklatok valami kisebb dombról. 9-13.000 körül szokott lenni

-"A tanfolyam maga", ami iskolafüggő. Néhol fix számú alkalmat jelent, máshol az "A" vizsga megszerzéséig korlátlan alkalmat felszereléssel. Ez általában 50-70 ropi körül alakul.


Ár-érték arányról itt nem lehet annyira beszélni, inkább az oktatók hozzáállása számíthat, mennyire törekednek a biztonságra. Néhol 10 lesiklás után (mikor csak le kell csúszni a leszállóba) beküldik a tanoncot a termikekbe, máshol hagynak kis időt és fokozatosság elvét követik. PL

Ahova én járok (flyaway) ott a tanulókat csak a legbiztosabb időben engedik repülni és nagyon figyelnek rájuk, máshol csak lerugdosnak mindenkit a hegyről naponta kétszer. Persze így a haladás lassabb, de ez nem verseny.


A teljes tanfolyam kb 70-80 körül lesz, majd vizsga utánra cuccot is megéri szerezni (mert hát azok mégis jobban mennek és nem izzadta tele a beülőt 40 ember a 40 fokban:) )

Az alapfelszerelés (használt) 200-250E től kezdődik, plusz az esetleges külföldi túrák, ahol igazán nagyokat lehet reppenni (nem mindegy, hogy 1000 méter szintkülönbségről indulsz hatalmas hegyek közt, vagy 200 méterről vadászod az emeléseket).


Próbaugrás nincs, tandemben lehet menni 10-15E/ alkalom áron. Szóval inkább megéri a tanfolyam.

Egyébként nem fogsz csalódni, nagyon jó dolog.

2012. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ, ajándékba szántam ezt a programot de láttunk majdnem lezuhanni egy ernyőst, az út felett pár méterrel fordította vissza az ernyőt a feneke alól...ilyenkor nincs póternyő? Két ilyen esetet is láttam csendes, tiszta időben, msot elgondolkodtam, hogy ajándékozzak-e ilyesmit...
2012. dec. 30. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!