Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Zen bu kan kempo vagy boksz?

Bourne kérdése:

Zen bu kan kempo vagy boksz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 18:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"A Kemposokat úgy leverik utcán mint a sz@rt. Láttam már többször is."


Hát, és pont az ellenkezőjét láttam, pedig nem egy kempóst ismerek.

2012. szept. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 aikiboxer ***** válasza:

#10: "Lehet, hogy csak abban nem, de épp ezért egy kempós, nem földharcban győzi le a bjj-st, nem ökölharcban a boxszolót, és nem próbálja meg földrevinni a judóst, hanem mondjuk földre viszi a boxolót, leüti a judóst, és fejberúgja a bjj-st..."


Ez tetszett! Próbáltál már bokszolót földre vinni, vagy BJJ-st fejberúgni? :)))

2012. szept. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Volt szerencsém....

Szeged HM találkozó emlékverseny...

2012. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 aikiboxer ***** válasza:

Hát nekem meg nap mint nap van szerencsém együtt edzeni thai box, karate és judo mesterekkel (bokszon), és az egyöntetű véleményük szerint a boksz edzésmódszere, kifinomult stílusa olyan szinten hatékony, hogy amióta bokszolni járnak, rommá verik a saját stílusukban az edzéspartnereiket, pedig elvileg a thai boxban, karatéban is "van" ütés. :)


Az következik ebből, hogy attól, hogy valamiben úgymond "van" ütés, még nem ugyanaz, mintha tényleg lenne. :)


Ez egy pillanatig sem jelenti azt, hogy a zen bu kan kempo vagy a többi stílus ne lenne jó, hanem csak azt, hogy érdemes bármelyik mellett lemenni egy jó bokszedzésre és megtanulni RENDESEN ütni.

2012. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Még mindig nem érted, hogy egy boxoló csak ütni tud, egy kempós ezért nem ütni fog, hanem más technikát alkalmaz, ami a boxban persze hogy nincs, mert csak ütés van.... Innentől fogva a kempo már alkalmasabb az utcai önvédelemre, mint a box, mert nem egy texhnikát hajszol a végsőkig, mert az utcán lehet, hogy olyan támadja még, aki konyít valamit a közelherchoz, és mondjuk nem egy balegyenessel támad, hanem olyan technikával, amiről egy boxoló nem is halott, azt még ugye hogy tudná kivédeni?
2012. szept. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 aikiboxer ***** válasza:
Rendben, legyen úgy, ahogy elképzelted. :)
2012. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 traktor22 válasza:

Én kempózom. Nekem azt tanították hogy keresd meg az ellenfeled gyengéjét és kényszerítsd arra hogy a "te terepeden" harcoljatok.

De tapasztalataim szerint egy jó(!) bokszoló utolérhetetlen. (utcán)

A kempóhoz képest sokkal kevesebb technikát gyakorolnak be sokkal magasabb szinten.

(persze alapvetően nem stílúsok hanem hús vér emberek "mérkőznek meg" szóval sosincs biztos így biztos úgy)

2012. okt. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!