Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan lehet legkönnyebben...

Hogyan lehet legkönnyebben harcképtelenné tenni egy támadót fegyver nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy értem melyek azok a pontok, amivel pl egy sokkal nagyobb darab embert is viszonylag könnyen, mindenféle technika nélkül el lehet intézni? Gondolok itt pl a herén rúgásra, torkon vágásra, stb...
2012. febr. 15. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kinyomod a szemét, torkon vágod, nyakát töröd. most írtam bénítót és 2 letálisat is.

viszont komoly képzés nélkül egyikre sem leszel képes, ha itt kérdezel akkor nyilván nem jársz képzésre, képzés nélkül pedig az ilyen tudás kb. mennyit is ér..

már egy 5 éves kiskölyök is tudja, hogy egy pisztollyal lehet ölni. na kb. ilyen szinten leszel te azzal, hogy leírtam hogy el kell törni az ellen légcsövét. tisztában leszel vele hogy van ilyen, de nem fogod tudni megcsinálni egy élő emberrel.

ugye a harctechnikák komoly része arról szól, azt gyakorolják harcművészek hogyan lehet olyan pozícióba kerülni az ellenséged közelében, hogy be tudd vinni a különböző letális támadásokat. ezért van számos technika, amik önmagukban nem végzetesek, de előkészítik azt a helyzetet, amikor az ellenséged nem fog tudni kellően védekezni, elmozogni, támadni -> és így te tudod megütni, nem pedig ő téged.

na, ha meg is tanulod pl. hogy üss torkon valakit, akkor is szinte kizárt lesz, hogy akár csak egy középszerű boxolót torkon üss :)

2012. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem olyan könnyű éles helyzetben egy tökrúgást vagy torokütést véghez vinni,éppen ezért nem árt gyakorol-

ni a technikákat(edzésre járni,olvasni a témában stb.).

Önvédelem témában szvsz ez az egyik legjobb videó:

http://www.youtube.com/watch?v=20_3Yk3B6DM

2012. febr. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hehe, jah. jók az ilyen videók, csak mókás lenne amikor gyomromba lök- támad, én meg megállok, és tarkón vágom (legyek én a csúnya rossz támadó).

háát, ha már valaki el akar kapni, és az nem valami idióta (apropó, idiótákkal, részegekkel nem kell küzdeni.. arrébb lehet állni) akkor számítani fog azért egy elcse.szett lágyék rúgásra, ami mennyire is fog betalálni? :) el fog vásni a combján valahol.

ellenben ha begyakorolnád, pl. edzésen, akkor egy kifejezetten jó technika lehetne.

2012. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Direkt említettem,hogy nem árt gyakorolni...:)Ez a videó is csak olyanoknak hasznos,akik valamilyen harcművészetet vagy ilyesmit űznek,nem lesz ebből senki nagy bunyós.
2012. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnézném hogy vágod tarkón...;)
2012. febr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jah, nem is kötekedni akartam. csak hát jegyezze meg a kérdező ezt a gyakorlás dolgot, nehogy azt higgye, hogy mert látta ezt a videót, vagy pár Bruce Lee filmet, már ért az erőszaktevéshez/kivédéshez :)

neked Válaszoló http://www.youtube.com/watch?v=P8mBe0_Ha78

fent van az egész youtubeon, ez csak egy jó montázs, nekem bejövős már a humora miatt is :)

2012. febr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a videót,ez is jó :)Abban egyetértünk,hogy gyakorlás nélkül ne higyje senki,hogy meg tudja védeni

magát,élesben is menni fog.A magam részéről Loren-t és

a Paladin Presses videókat ,könyveket tartom a témában

a legjobbnak...nem kevés utcai és harcművészeti tapasz-

talata van,ha érdekel,olvass utána kicsit :)

2012. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
oké, köszi!
2012. febr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tökrúgás a tuti... viszonylag nagy, könnyű eltalálni, és baromira fáj


http://www.youtube.com/watch?v=mw_PXl5qxNs

2012. febr. 16. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 big dog ***** válasza:

Egy sokkal nagyobb darab embernél érdemes felmérni a helyzetet és ha értelmes,megpróbálni lebeszélni a támadásról. Ha agyatlan, elfutsz és hívod a rendőrt.

Nem érdemes 40 kilósan rugdalni egy hegyomlást mert letépi a fejedet..

2012. febr. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!