Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hol vannak Budapesten olyan...

Hol vannak Budapesten olyan box-klubok, ahol tudok gyakorlatban is boxolni és nem csak abból áll az óra hogy csak a boxzsákot ütjük?

Figyelt kérdés
Eddig ahány karate, kravmaga, box stb edzést láttam mindnél a levegőt, illetve a boxzsákot ütötték. Így szerintem nem lehet megtanulni verekedni, szükség van a gyakorlati tudásra is.
2012. febr. 8. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
mind ilyen. de nem mindenhol dobják be a kezdőket a mélyvízbe... én kifejezetten utálok kezdőkkel bunyózni, mert idióták, a sérüléseim zömét kezdők okozzák...
2012. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hát jah.

sparring minden edzésen van.

a kezdők addig árnyékolnak meg ilyenek.

lenézhetsz savate edzésekre is.

ott is van minden edzésen sparring,ott a totál kezdőknek is kell.

2012. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Először meg kell tanulni ütni aztán lehet sparringolni!Nálunk amikor én kezdtem a boxot, kb 1-2 hónapig a helyes mozgást, az ütéseket gyakoroltuk,árnyékolva,pontkesztyűn,zsákon!Ezek elengedhetetlenek, ilyenkor néz az edző hogy mindent szabályosan csinálsz-e, mert ha sz*rul idegződnek be a mozdulatok akkor később még több a probléma!Eztán jöttek a kombinációk(pl.:egyenes-horog,2 horog-2felütés,stb),és ütés-védés kombinációk 2.hónaptól kb 6. hónapig!Ezekre is nagy szükség van,pontkesztyűn begyakorlod a kombinációkat,mi minden edzésen leütöttünk kb 6-10 szériát,az ütés-védés gyakorlásnál párban vagytok,itt kell reagálnod az ellenfél támadására, és visszaválaszolni(pl:feléd üt te kihajolsz majd horog)!Miután ezek már nagyjából jól mennek,jöhet a sparring!Szóval hidd el kellenek ezek az árnyékolások és zsákolások!Főleg az elején...
2012. febr. 9. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!