Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a tai...

Mi a véleményetek a tai chi-ról és a wing chun-ról?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,soha nem sportoltam eddig,tehát az erőnlétem finoman szólva is nem az igazi.Viszont ezen mindenképp szeretnék változtatni,ezért gondoltam arra,hogy elkezdek vmit!Érdemes e így belevágni?Meg egyáltalán bármit,amit erről tudtok,írjatok le légyszíves!Azért gondolkodom valamiféle harcművészetben,mert egyrészt szeretném az állóképességem növelni,érdekel az önvédelem,de senki ne értsen félre nem az a cél,hogy húúdeprofi legyek minél rövidebb idő alatt,csak szeretnék magamnak értelmes és hasznos elfoglaltságot találni!A válaszokat előre is köszönöm!
2011. nov. 20. 21:40
1 2
 1/12 N0rbi04 ***** válasza:
Ha erősödni is akarsz meg erőnlétet Wing Tsunt nem ajánlom. "Mert ők nem erősítenek, inkább kitérnek!" Chun az elvileg, a hagyományos(eredeti) ág, gondolom ott sem az erőre építenek. Én shaolin kunf fu-t ajánlom. De legjobb ha mellette elkezdesz magadtól futni, kicsit erősíteni, mert heti 2 edzés nem sok.
2011. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Erdi222 ***** válasza:

Természetesen érdemes elkezdeni!!

A Wing Chun/tsun egy nagyon harccentrikus (nagyon a harcra koncentráló) déli kung fu stílus. Remekül használható önvédelemben. Rövid rendkívül gyors ütésekre épít.

A tai chi az egyik leglágyabb kung fu stílus. Lassú folyamatos mozgásra épít. Az önvédelmen kívűl kiváló az egészség megőrzésére és javítására. A Chi-t (bioelektromosság) felhasználva elegendő gyakorlás után képes leszel ütéseket/sebzéseket elviselni fájdalom nélkűl (de ehez több tíz év gyakorlás szükséges). Jellegzetessége az "ostorszerű" támadásmód: lágy mozdulattal indít, csak a végén visz bele kicsit (pattintott) erőt (ezáltal képes pl eltörni a könyököt stb..).

Én neked a tai chit ajánlóm (ezért is részleteztem azt inkább), ha több információt szeretnél valamelyik stílusról tudni, írj nyugodtan, vagy ugyanebbe a kategóriába tegyél fel kérdést (úgy a többiek is értesülnek róla).

Remélem hasznosak voltak az infóim. :)

2011. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én a jiu-jitsu-t ajánlom figyelmedbe. Több harcművészet hatékonyságát, előnyeit, eszköztárát ötvözi. Megtanulsz rendesen ütni, rúgni, gáncsolni, fojtani, feszíteni, kulcsokat stb. Tehát összetett dolog, az állóképességet is fejleszti és földharcban is jó.

De az aikido is jó lehet, lágyabb, nőiesebb harcművészet. Kicsit hosszabb ideig kell csinálni, de akkor ez is sok mindenre megtanít (elvezetések, ellenfelet a saját erejével győzöd le - kis rásegítéssel). Ez utóbbi mellé javasolt állóképesség fejlesztés is külön, amennyiben szükségét látod.

2011. nov. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Helyes-helyes.Muszáj is csinálni valamit,eddig hogy bírtad ki?:D

Tetszik,hogy nem azért akarsz tanulni,hogy te biztosan hűűdemegtudd magad védeni bárholbármikor.Mert ez ugye nem lehetséges.Az utcára soha nem lehetsz teljesen felkészülve,de ez logikus,ma már rengeteg olyan fegyver van,ami ellen lehetek én f*sza bunyós,sz*rt nem érek vele.Sajnos ilyen gépesített mocskos kiszámíthatatlan gyilok világot élünk,ahol az életedet egy laza ujjmozdulattal elvehetik.Persze aztán ha besül a gépség,akkor még az anyja sem menti meg attól,hogy eltörjem a nyakát,de sajnos ez nem sűrűn fordul elő.

De ezzel nem kell törődni,a harcművészetek megtanítanak arra,hogyan kerüld el a bajt,és ez a lehető legjobb önvédelem..már csírájában elfojtani a konfliktust.

Szóval felsoroltak itt már pár stílust,az általad említettek is jók,igazából minden jó,ha jól oktatják.

Nézegelődj körbe,less meg pár edzést,aztán ami tetszik azt válaszd.Azt csak te tudod,melyik "jön be" a legjobban;)

2011. nov. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A Tai Chi-t is lehet használni önvédelemre önmagában is, csak sok idő. Azonban én a Chen stílusú tai chi-t ajánlanám neked, mert ez kicsit kombinatívabb (azaz harciasabb), mint a többi más stílusú tai-chi. Egyébként kiváló stresszoldó.


A wing CHUN kung-fu az jó, főleg neked lánynak, ugyanis a wing chun-t azt egy kínai nő (egy apáca) találta/fejlesztette ki. A wing TSUN és a wing TZUN stílusokat azért nem ajánlom, mert egyrészt koppintások (a wing tsun a wing chun-ról van koppintva, a wing tzun pedig a wing tsun-ról. A wing CHUN az eredeti.), másrészt irreálisan drágák az edzések, harmadrészt említetted, hogy nem akarod elsietni a dolgot.

Egy lánynak egyébként az aikido is jó. Vagy ha netán budapesti vagy, akkor pedig wudang kung-fut tanulj (és mellette mehet a tai chi is)


Késes Krisz

2011. nov. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Írták itt előttem, hogy az aikido nőiesebb stílus, ez nagyon nem igaz. Lágyabb a ju-jitsunál, ez igaz, viszont keményebb a judo-nál. Én judo-ztam 3 évig, és már aikidózok 5 éve. Aikidón ugyanazokat a dobástechnikákat tanultuk, mint judo-n, csak még többet, valamint aikidóban vannak feszítések és ütések is. Annyira nem bírom, mikor a judo-t feltüntetik hatékony önvédelemnek, az aikidót pedig fikázzák. Holott a judo csak egy sima sport, az aikido pedig egy komplex harcművészet és önvédelem. Aikidón nem csak pusztakezes harci technikák vannak, hanem van kard, bot, és kés technikák elsajátítása is. Igen van egy ilyen meditációs jellegű lassú formagyakorlata, ami miatt sokan tévesen lágynak és gyengének hiszik, holott ez nem igaz. Bár az tény, hogy az aikidót nehéz megérteni és sok idő kell hozzá, de 5-6 év múlva már azért lehet hatékonyan alkalmazni. Az aikido lényegében hasonló, mint a ju-jitsu csak aikidóban nincs földharc és rúgások, ennyi. Bár az is igaz, hogy sok helyen kamu aikidót oktatnak, viszont még több a kamu krav maga (sőt krav magából, csak kamu van) és a kamu wing tsun. Ráadásul a kamu krav maga és kamu wing tsun még sokkal drágább is. Mellesleg az aikidóra azért is butaság azt mondani, hogy nőies, mert aikido edzésen alig-alig vannak csajok, egy capoeira, egy kick-box vagy egy taekwondo (és mostanában már egy wing tsun) edzés az viszont tele van csajokkal.


Na most, miután az aikidóról szóló hosszabb tájékoztató jellegű monológomat leírtam, válaszolok a kérdésre is. Késes Krisz lényegében minden hasznos és jó dolgot leírt a wing chun-ról. Szerintem is az eredeti wing CHUN-t tanuld. De ha gondolod kipróbálhatod az aikidót is. Aikido + wing chun az már elég hatékony kombináció. De ha a tai chi mellett döntesz az is jó. A tai chi mozgásvilága gyönyörű, mellesleg vannak benne fegyveres formagyakorlatok is, ott a jin vagy chieng nevű kard (amit tai chi egyenes kardnak vagy wudang kardnak is hívnak. Így néz ki: [link]

2011. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 08:35-ös válaszolóval!


Egyébként ilyen a tai chi kard.


[link]

2011. nov. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
....Ja Késes Krisz voltam. (Francba mindig lemarad a nevem! :D)
2011. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nagyon jókat írtak a Kedves Válaszolók, ki sem tudnám egészíteni.

viszont tiszteletemet tenném, és örülök hogy ilyen felfogású és tájékozott emberekkel élhetek egy országban! sok fejleszteni való van még itthon a keleti harcművészetek terén, de minden befektetett energia megtérül és hasznára lesz az embereknek. mert hogy a harcművészetek nem csak erőről, pusztításról és mozgásról szólnak, bár nagyon helyes ha tisztában vagyunk azzal hogy a fő cél a hatékony harc. viszont magas eszmei értéket, jó életfelfogást és mentalitást is hordoznak ezek a művészetek.

erőt egészséget kívánok!

2011. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!:))...Beiratkoztam tai chi és wing chun eddzésekre,már meg is volt az első!:)Nehéznek nehéz,mert nagyon új ez még nekem,de nagyon tetszik,úgyhogy nem fogom feladni!:)
2011. nov. 23. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!