Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi történik ha mondjuk egy...

Mi történik ha mondjuk egy küzdősport mérkőzésen úgy kiütik az ellenfelet hogy belehal?

Figyelt kérdés
Történt e már ilyen? Lesz-e utána valamilyen eljárás?
2009. ápr. 6. 21:05
 1/4 anonim válasza:
83%

Ha szabályosan történik a kiütés, akkor - szerintem - sportbalesetnek számít, de ha szabálytalanul, és ebbe beletartozik az is, hogy a bíró lefújása ellenére is tovább püföli vki az ellenfelét, akkor valószínűleg szándékosan okozott emberölésért marasztalják el az ürgét.

Ha nem így van mégse, akkor az szomorú, én ezt vezetném be, az biztos.

Sőt, én azt is szigorúbban venném, amikor a sértett a bizonyos 3 tenyércsapást a földre méri ( a megadás jelét ), és az ellenfél még mindig támadja, holott a bíró is szétválasztaná már őket..

Ez is gyakori eset és ebből is gyakoriak a balesetek cselgáncsnál, MMA – nal, birkózásnál.

2009. ápr. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Úgy gondolom eljárás indulna, viszont nem kapna büntetést az aki (nem szándékosan) megöli küzdősport mérkőzésen az ellenfelet. Szerintem ez, ha nem szándékosan történik akkor (halált okozó) testi sértés. Ugye a boxólót sem vonják felelősségre testi sértés miatt ha elpüföli a másikat. Ha szándékosság jelenik meg, akkor az már emberölés.
2009. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h ilyen esetekben a rendezőket vennék elő, de aki már volt ilyenen az tudja, h amit nevezéskor alá kell írni, ott van egy rész arról, h a rendezők az esetleges baleseteknél semmilyen felelősséget nem vállalnak...röviden, ha lesérülsz, belehalsz(ami ritka mint a fehér holló)az a te bajod...
2009. ápr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
59%

Utolsónak:

Szerintem a rendezőknek van a legkevesebb közük az egészhez.

A legtöbb baleset fegyelmi okokra vezethető vissza, nem a véletlenre.

Nem véletlenül húz be valaki akkorát a másiknak, hogy annak koponyatörése van és elvérzik a helyszínen.

A bírón is sok múlik, hiszen rajta múlik, mi az a határ, ami a püfölésben megengedhető.

Egyébként a box egy enyhébb változat a küzdősportok közül, de ott vannak a fullcontact bajnokságok is, lásd: ketrecharc.

Ott egy pillanat alatt eltörhet úgy a gerinced, hogy ihaj, gyakoribb a súlyos testi fogyatékosságot okozó sérülés, végső esetben a halál.

2009. ápr. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!