Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tanuljak meg görkorizni...

Hogyan tanuljak meg görkorizni? Mik a kezdő lépések, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Légyszi saját tapasztalatokat írjatok, görkori oktatás felénk nincs, ha lenne, oda mennék...
2011. jún. 19. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

csak vedd fel a korit, és próbálj meg simán elindulni, egy olyan helyen, ahol tudsz kapaszkodni, és nem dombos.

már régóta görizem, de a fékezéssel még mindig problémáim vannak, egyszerűen nem merek, ezért úgy szoktam megállni, ha gyorsabban megyek, hogy fűbe hajtok. :D

2011. jún. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tanultam meg, hogy egyszerűen felvettem és megpróbáltam menni.

Lehetőleg szerezz térd, esetleg könyök és tenyér védőt, mert mindenképpen esni fogsz. De ne add fel, csak próbálkozni kell.

Egyébként, ha tudsz jégen korcsolyázni, akkor ez is menni fog, szinte ugyan olyan a kettő, leginkább csak a megállásban különböznek.

2011. jún. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) Sajnos jégen sem tudok...
2011. jún. 22. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
ezt tényleg érezni kell. elmagyarázni nem lehet. elindulsz, és gyakorlod. egyébként a jégkori kicsit másabb, személy szerint amióta jégkorizok, azóta nem megy görkori :D
2011. júl. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Próbálj meg lazán gyalogolni, kicsit nagyobb lépéssel, és nagy karlengetéssel, mint ha mennél, és akkor méz, mész, egy kicsit mindig próbálj meg a lépéseidet megnyújtani, úgy értem, hogy egy kicsit engedd magad hogy had csússszon előre a lábad. Ebbe bele kell jönni, én is régen koriztam már, de amíg nem esel egyet addig nem is vagy igazi görköris:) Csak nyugodtan, menni fog előbb vagy utóbb.
2011. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tudsz azóta korizni?
2021. júl. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!