Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A pankráció tényleg csak...

A pankráció tényleg csak szimulált, előre eldöntött meccs?

Figyelt kérdés
Inkább csak showműsor?
2009. márc. 6. 00:00
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
95%
Az egész megrendezett, nincs olyan hogy vki ellen már nagyon szeretnének nyerni. Fogd fel úgy mint a Barátok Köztet csak bunyóba :D
2009. aug. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
52%
A nagyrésze show de van igazi is.
2009. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
64%

Persze,persze megtervezett meg minden...De van,hogy annyira bepörögnek a pankrátorok,hogy a nagyívben lesz*rják,hogy mit beszéltek meg.

Ez főleg az övért menő meccsekben figyelhető meg.

[link]

azért itt elég keményen osztják egymást.+ a székes rész abba rendesen ''belehajol'' Undertaker.

2009. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim válasza:
41%

Sziasztok!

Igen show műsor.De nem úgy értve hogy megvan tervezve az egész.

Nem tom miért nem hozta még egyik pankráció rajongó a WWE illetve TNA-t?

Mivel a WWE nincs megtervezve! A TNA pedig igen.A TNA inkább szórakoztatásra való. Viszont a WWE-ben komoly meccsek vannak.

A WWE-ben csak azok a meccsek vannak megtervezve leginkább ami a 80-90-es évekből való.A pankráviót lehet úgy is venni, hogy 1995 óta megváltozott, és sokkal több az igazi meccs.Ahol még van most is pankráció, ott csak igazi meccsek vannak.

Legelőször tényleg azt látod, ez csak színjáték, nem hiszed el, hogy egymásnak néha eltörik a kezét, lábát esetleg gerinc vagy nyak... Pedig ebben a legtöbb igazi!

Miért lenne igazi? Mert ezért fizetést kapnak, és kihozzák magukból a maxot.Higyjétek el, egyik pankrátor sem szereti(szerette) azt, hogy tudja, hogy ő fog veszteni a meccs végén, mert megvan tervezve.Ezzel a tudattal elég rosz harcolni. Mert ugye ha tudom, hogy vesztek akkor már el se kezdem a meccset...A pankrátorok ezzel így vannak! Régen megtervezett "színjáték" volt.De ha jól tom, a pankrátorokat ez idegesítette.Ezért váltottak igazira. És elmondom, így még nagyobb az izgalom is. És csak még mondom, hogy amikor elkábulnak a műsor vezetők is a dolgoktól, hogy mi történik az nem azért van mert ezt megjátszák. Ez igazi. Pl. mikor CM Punk bejött a ringbe gratulálni Jeff Hardy-nak a 2 győzelmes meccse után, CM Punk véresre verte majdnem Jeff Hardy arcát.Szerintetek ez megvolt tervezve? Belemenne Jeff Hardy, hogy csak egy műsorért véresre verjék? Mert nem!És ez azért látszik, hogy megtervezett volt, mert Hardy nem is ütött vissza. Hát...2 győzedelmes nehéz meccs után én sem tudtam volna vissza ütni...

Ja, és igen a pankrátorok elég erős "kiképzést", edzést kapnak. Először is a test legérzékenyebb pontjait tanulják, aztán támadás, védés. Ha ez megvan mehet ringba az illető egy vele egy "tudatos" emberrel.Ilyenkor már jön az, hogy hogy védjük meg magunkat élesben.(Ilyenkor csak ütnek, rugnak, stb... Nem ugranak meg ilyesmik.Úgy harcolnak mint egy birkózó) Ha ez megvan, jöhet a 2. legfontosabb az egyensúly.Egy jó álló képességű embert nehezebb földre vinni, mint egy rossz álló képességűt.Ilyenkor tanulnak meg elugrani, ring kötélről való ugrást is,stb... Ez mind közben végig test edzést kapnak. Kondi terem, futás,és még sok más.Közben még sajátilag elsajátítják, hogy az ellen fél ha lefog, hogy kell kiugrani.Mivel ezt minden pankrátor máshogy csinálja, van aki egyből vissza üt ugrás közben...

Egyébként igen, elég sokat keresnek ha pl. kimennek USA-ba és ott csinálják.Jó kis befektetés a pankráció...:)


Lehet, hogy most feljön a kérdés hogy én ezt honnan tudom.Onnan mivel küzdősport oktató vagyok. És néhány mozdulatot a pankrációból tanítok. Mivel azokat a mozdulatokat ha kombinálod egy normál küzdősport technikával, akkor küzdősportban mindenkit majdnem versz.:)

Összegezve: A WWE nincs megtervezve! (kivéve ha 80-90es felvételek mennek) Más néven lehet nyugodtan fogadni, hogy ki fog nyerni...

Jó pankráció nézést.:)

2010. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
59%
Am aki fikázza a pankrációt h meg játsszák meg h a kommentátorok is az gondolom nem néz meg egy filmet se mert az is meg van játszva . Am meg Amerikában ezek 6x nagyobb sztárok mint a szar focisták és igen is kemény sport
2010. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 TNA85 válasza:

Már bocsánat, de rettentő nagy marhaságokat írt a "01-15 17:26"-os hozzászóló.


13 éve nézek wrestlinget (pankrációt). A WWE ugyanolyan megrendezett, mint a TNA és még jó néhány kisebb szervezet. Forgatókönyv szerint zajlik az egész adás, meg vannak írva a meccsek közti párbeszédek, és a győztes kiléte is előre megtervezett. Természetesen az ütéseket próbálják tompítani, amennyire lehet, de mégis úgy, hogy az "eladható" legyen a nagyközönségnek. A jó pankrátor attól (is) jó pankrátor, hogy élethűen adja elő az ütéseit, vagy éppen a fájdalmát, szaknyelven: jó az in-ring teljesítménye. Emellett az se baj, ha az ember jól bánik a mikrofonnal, ugyanis a pankrációadások sztorikból állnak össze, rengeteg párbeszédet kell megtanulniuk. Nem csak meccsek vannak, hanem történetek is, és a történetek alakítják a meccseket, vagy éppen fordítva. Minden meg van írva. MINDEN. A kommentátorok, sőt a kamerás emberek is tudják, hogy mi miután fog történni, úgy helyezkednek, hogy a néző maradéktalanul élvezhesse a műsort. Még valami. Ha vérzik a pankrátor, az nem feltétlenül azt jelenti, hogy véresre verték. Régi, bevált módszer a penge használata. A pankrátor KIZÁRÓLAG a fejét sértheti fel pengével, minden más testrészét veszélyes. Persze nem direkt módon, a kamerának állva végzik el ezt a trükköt, hanem általában fekve, a fejüket fogva, hogy a néző ne láthassa. A penge vagy a pankrátornál van a meccs elejétől, vagy a ring szélén, a ring alatt, a kommentátorasztalnál stb. Természetesen vérezhetnek sérülésből adódóan is, de a gyakoribb a pengés módszer. A TNA manapság viszonylag sok véres meccset közvetít, a WWE-nél most rámentek az általános iskolás korosztályra, tehát hanyagolják a brutalitás legenyhébb fajtáit is. De még egyszer leírom, egyik sem különbözik nagy mértékben a másiktól, a színvonal és a költségvetés más a két szervezetnél, de ez így természetes.


Ja és nem oktatok küzdősportot, csak érdekel a pankráció világa.


Kezdőknek: [link]

2010. ápr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
nos igen valóban csak színjáték de most képzeljétek el hogy ha 1 ijen betalál eléggé fájdalmas lehet
2011. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
Aki elmagyarázta előttem hogy a wwe igazi de a tna nem,annak igaza volt.Nem részletezném mert már előttem nagyon szépen leírta.Aki nem hiszi el nézze meg a múltkori randy vs sheamus meccset amikor randy sheamust ütővel ütötte és később a meccsen sheamuson nagyon szépen meglátszanak az ütések
2011. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
Ya bocs előző vagyok linket nem küldtem: http://www.youtube.com/watch?v=-F44CubxlQg
2011. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 LG GD 880 válasza:
2PL ARRA,HOGY NEM MEGJÁTSZOTTAK NÉHA A MECCSEK:AMIKOR A MIZ-EN BOSSZ ÚT ÁLLT AZ ÜZLETTÁRSA VAGY AMIKOR BIGSOW KIDOBTA A RINGBŐL AZ ELLENFELÉT ÉS MARK HENRY A SZÉKKEL AZT ÉS A KAMERÁST IS LEÜTÖTTE A KAMERÁST IS VAGY AMIKOR BIGSHAW ÉS MARK HENRY ALATT BESZAKADT A RING!
2012. febr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!