Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mit jelent az, hogy agresszív...

Mit jelent az, hogy agresszív görkorcsolya? Milyen korit ajánlanátok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Most akarok görkorit venni és többször találkoztam a fenti kifejezéssel. Mitől agresszív egy görkori?

A második kérdéshez annyit, hogy régen görkoriztam egy keveset, e most a gyerekkel együtt szeretnék menni, hogy rásegítsek a fogyókúrára. Neki nagyon jó korija van, nekem kéne egyet venni viszonylag olcsón. Ugyan nő vagyok de nem érdekel, hogy néz ki, lehet férfire való és használt is.

Hol érdemes megnéznem Hajdú-Bihar megyében? Milyen lenne jó nekem? Mire figyeljek a vásárlásnál? Egy használt korinál honnan tudom hány kilóig terhelhető?


2011. ápr. 14. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Az agresszív korival lehet ugratni, trükközni, felugrani korlátra és lecsúszni, meg ilyen hülyeségek. Masszívabb, strapabíróbb, mint egy fitnessz-kori.


Neked valószínűleg egy fitnessz-kori kéne.

2011. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia, nekem tescos görkorim van, 10.000 Ft volt, gumikerekű nekem megfelel arra a heti 1-2x megyek vele, ha viszont profi görkorit akarsz akkor az olyan 30.000 Ft-nál kezdődik és persze határ a csillagos ég, de mondom ez a tescos kezdőknek szerintem nagyon jó.
2011. ápr. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

az agresszív görkorcsolyát az extrém, adrenalin hajhász fiatalok használják, mert masszív, strapabíró és egészében erre a célra lett tervezve.


a fitnesz korcsolya kisebb terhelést visel, de itt nem a súlyra kell gondolni, hanem a hirtelen, nagy fizikai hatásokra. tescoban semmi esetre sem vásárolnék sportszert, hacsak nem egy pöttyös labdát. a hervisben kiváló korikat lehet venni elviselhető áron. az újnál érdemes odafigyelni: nem túl kemény gumikerekekre, arra, hogy stabilan tartsa a bokát (ez a legfontosabb!), ha ne legyen túl merev. használtnál ugyan ezek a tényezők + csapágyak állapota. és persze mindkét esetben figyelni kell arra is, hogy 0.5-1 számmal nagyobb kell a lábméretnél.

ajánlott védőfelszerelés a csuklóvédő, gyerkőcnek esetleg sisak. nem kell túlzásba esni ezen a téren, mert a rengeteg védő akadályoz a mozgásban és csak elesel.

a fékeket ajánlatos leszerelni, mert véleményem szerint életveszélyesek. elakad egy kavicsban és máris esés. megállni gyorsabb és biztonságosabb módon is lehet. pl.: egyik láb elöl, a jól megszokott módon, másik láb rá merőlegesen hátul.

Jó szórakozást :)

2012. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Műkorcsolyáztam, most freestyle korizom, és állíthatom, hogy az ilyen-olyan csukló és térdvédők egyszerűen megölik a sportot! Nem tudsz bennük rendesen mozogni és épp ezért esel el.
2013. dec. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!