Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen ütésekkel lehet a...

Milyen ütésekkel lehet a legkönnyebben kiütni valakit, valamint mik a leg hatásosabbak-fájdalmasabbak?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem az ütés technikára vonatkozik, hanem inkább anatómiai szempontból, tehát pl azt tudom, hogy az állcsúcsra mért ütéstől megszédül az ember, rosszabb esetben el is esik, valamint a hónaljra mért ütés nagyon fájdalmas tud lenni. Tudtok még ilyen pontokat a testen? Küzdő sportolók előnyben! :)
2011. ápr. 11. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kérdeztél-e már hasonlót? (ha erre válaszolsz akkor rendelkezésre állok a témával kapcsolatban)

valamint küzdő sportolók előnyben. nálad? :D végülis, aki küzdősportol, az nagyon gyakran támad idegpontokat az ellenfele testén, hátha megöli, innen jött a küzdősport név is. :DD

2011. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Neji ***** válasza:
Volt már ilyen kérdés...Amikor írtad ezt a kérdést úgyis kiadta javaslatba.Ha meg nem,akkor keresd meg itt van az vhol 5-10. oldal körül.
2011. ápr. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
áll, fül, here, nyak (fejbiccentő izom)
2011. ápr. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tettem fel ilyen kérdést, és nem is adta be javaslatnak, amikor beírtam.
2011. ápr. 11. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

óh? akkor elnézést, volt már pár hasonló :)

én azt gondolom, ilyeneket fontos tudni, ezért érdemes megfelelő személyektől eltanulni ezeket a dolgokat, de persze, ha itt hallasz róluk, az sem hátrány. csak hogy tudd, mit akarsz majd tanulni.

szóval, anatómiailag az emberi szervezet tele van érzékeny pontokkal. minél összetettebb egy rendszer, ugye annál több ponton sebezhető. nos, az emberi test igen összetett.

eltöltöttem már pár órát tükör előtt az anatómiai atlasszal, a szervezetemet vizsgálva.

kicsit bizonytalan vagyok mit írjak, azzal kéne kezdenem talán, hogy nem nagyon tudnám pontosan leírni az idegpontok helyeit, vagyis túl macerás lenne számomra. másrészt, az emberi test támadásakor óriási szerepe van a támadó technikának, tehát ne feledd el a jelentőségét. (ha nem lenne értelme évekig csiszolni egy ütést, akkor kínai kolostorokban is boxot tanulnának..)

iránymutatásul (valamiket már írtak)

érzékeny az orr, szem, áll (csúcs, és fogak mentén -alsó, felső fogsor- néhány pont), nyak (légcső, verőerek oldalabbra, még "oldalrább" izmok, hátrébb többi izom, nyaki csigolyák) tarkó, halánték. fül (fültő, a kagyló és a halló járat) állkapocs.

váll- váll tetején az izomban idegdúcok, kulcscsont környékén, alatta mellizom beidegző idegek. hónalj- idegdúcok. bordák - mind eltörésre, finomabban pedig előlről(szemből) is meg lehet találni idegeket a bordák között, kb. a szívnél, mellizom alatt, de ez minden borda között) és oldalt a hónalj alatt is ahol kanyarodnak a bordák és kiállnak.

gerinc és a belőle kilépő idegek.

vese, lágyék, combon kívül térdnél kissé magasabban van pont, persze belül fut a verőér is.

maga a térd. sípcsont láb... nos, ha megrúgják eléggé fájhat, ez igaz a karra is, de mint említettem lusta vagyok tovább részletezni.

2011. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Múltkor láttam egy ilyen bemutatót.A haveromon mutatott be néhány gyakorlatot a fickó,uh a kamu szóba sem jöhetett.

Szóval a manusz a hüvelyk újával belevert a spanom bicepszébe az izom tövébe a könyök felől.Lebénult a karja pár percre.

Az alkarjára kívülről,szintén nem tudta felemelni utána,fogni sem tudott,de a legdurvább,amikor a muay thai-os összekapaszkodásból-két kézzel átkarolta és mindkét alkarral megnyomta a csípője fölött.

Spanom-95 kiló,10 év küzdősport-,mint a rongy úgy esett össze.

Aztán persze jött a feloldó mozdulat,na az már viszont kamu volt:).

2011. ápr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ezek a jó dolgok :)

feloldás? ha nem halunk bele szépen rendbejön a test xD

2011. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!