Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a segédmotoros gyalogsárkán...

Mi a segédmotoros gyalogsárkány, és a motoros sárkányrepülő kozott a kulonbség? ---az eloírások szerint?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érdekel a repulés.Már egy ideje mélyebben érdeklodok a témában. Repulni szeretnék a leheto legelérhetobb,legyegyszerubb legolcsóbb formában.

Olvasgattam és ezen kritériumok kozul a siklóernyozés és a /gyalog/sárkány-repulést találtam a legmegfelelobbnek.Ezek kozul is a motoros változatokra gonbdoltam,hogy sík tereprol is fel tudjak szálni.A klasszikus motoros sárkányt kizártam,mert az drágább/tudomásom szerint csak a jogsi úgy kb.300 000 Ft. + még a gép...ami ugye sokkal tobb/

Aztán olvasgattam még tobbet,videókat nézegettem és a siklóernyőt is kizártam mert érzékenyebb a szélre,bonyolultabb,korulményesebb,stb...

--Az interneten találtam videókat MOTOROS gyalogsárkányozásról.-----és eldontottem:NA ÉN EZT AKAROM!

2-3 féle formáját is láttam:

--1.az úgynevezett ´´pondrómotoros´´/pl.Mosquito NRG/

--2.gyalogsárkány klasszikus hátimotorral

--3.klasszikus hátimotor egy kis 3 kereku szerkezeten+ a szárny

Na most a kérdésem az lenne,hogy honnam,meddig számít jogilag motoros gyalogsárkánynak az én elképzelésem,és honnantól sárkányrepulonek? /merthogy nem mindegy a jogsi ára plussz az egyéb koltsegek sem/

Magyarországon hol van képzés gyalog,illetve motoros

GYALOGsárkányokra?

Köszönöm!



1. http://www.youtube.com/watch?v=yBgHi1LwGgM

2. http://www.youtube.com/watch?v=aW7ZK0pgqYQ

3. http://www.youtube.com/watch?v=HHXaToaz338


2011. márc. 4. 18:21
 1/1 anonim válasza:

Heló!


Le kell szögeznem, hogy nem vagyok szakember, de van 2 sárkányos ismerősöm és repültem már motoros sárkánnyal, gyalogsárkánnyal és siklóernyővel is.


Ami a lényeg: a gyalogsárkányon alapvetően nincs motor, az csak a termikek által repül. A motoros gyalogsárkány és a motoros sárkány között óriási a különbség, hiszen a motoros sárkány egy trike-ra szerelt szárny, amivel akármeddig elrepülhetsz, gyakorlatilag egy kis pilótafülke, míg a motoros gyalogsárkány egy gyalogsárkány motorral. Ilyet tudtommal külön nem nagyon oktatnak, meg kell tanulnod a gyalogsárkányt és utána megpróbálhatod gondolom motorral. De én úgy tudom, nem nagyon javasolják, mert földet érésnél (kilebegtetésnél) ez a föld fele néz, és esélyes, hogy ilyenkor károsodik a légcsavar.


Tanulni több helyen is tudsz, elsősorban a Hármashatárhegyen Budapesten. Ha érdekel még, írj egy e-mailt és adok neked egy nevet és egy telefonszámot.

2011. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!