Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » November elején jellemzően...

November elején jellemzően még viszonylag hómentesen mászható a Triglav?

Figyelt kérdés

Vannak amatőr hegymászó/túrázó ismerőseim, akik 2022 november 7-8-9-én túráztak a Júlia Alpokban, és november 8-án délután jutottak fel a Triglav-ra. Anticiklon volt éppen, nagyon enyhe idő volt, még a szél is alig fújt. Voltak kisebb hófoltok, de nem okoztak nagy nehézséget.


Idén november 3-4-5-én mennének...


Én a Fogarasi havasokban túráztam már 2021 november elején, felmentem a Moldoveanura is.


De annyira azért nem volt jó a túra. Borzasztóan süvített a szél, nagyon erős volt a fennsíkon, kitett részeken szinte életveszélyes volt. Igazi csontig hatoló jeges szél fújt, pedig a völgyben szinte szélcsend volt, és szép őszi idő. Ja, és persze zúzmarás köd is volt 1600 m-től felfelé...


A Júliai Alpok éghajlata enyhébb lenne?



szept. 10. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, a klímaváltozás miatt már november elején sincsenek ott nagy havak
Nem, olyankor már téli felszerelés kell mindenképp
 1/1 anonim ***** válasza:

A legtöbb évben olyankor kell a téli felszerelés. Mi egyik évben október 23-adikai hétvégén voltunk a Mangarton, és a szlovén úton találkoztunk egy kellemetlen jégfolttal, ami már azév ősszel keletkezett olvadt hóból. A Triglav ehhez képest magasabb, ráadásul az optimális útvonal északról van, ahol lehetnek hasonló meglepetések, még akkor is ha épp nem volt havazás az azt megelőző napokban.


A Júliai-Alpok éghajlata egyébként általában melegebb a Déli-Kárpátoknál, mert erősebb a mediterrán hatás, de pont emiatt lehetnek komolyabb havazások is ősszel.


Én azt mondom, hogy előtte tájékozódj, úgyis van webkamera a közelében, meg ugye ott az időjárás jelentés. Ha látszólag hómentes, én akkor bedobnék egy hómacskát a hátizsákba, mert ha mëis valami hófolt, jégdolt akad, azon jó eséllyel elé lesz. De ha már több nagyobb havazás is volt addig, akkor téli felszerelés.


Ja, meg a rövid nappalok miatt nem játszik az egynapos túra a csúcsra meg le, mint nyáron.

szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!