Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy átlag ember milyen magas...

Egy átlag ember milyen magas hegyre tud felmászni?

Figyelt kérdés

Én alapvetően nem vagyok tapasztalt hegymászó,vagy túrázó, de nem vagyok lusta sem.

Szabadidőmben szoktam futni, és tornázni is.

Ezek alapján képes lehetek megmászni pl. egy 3000 méteres hegyet?



jún. 28. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Útvonaltól, terepviszonytól, időjárástól függ.
jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, hogy én egy mozgékony és elég karcsú testalkatú srác vagyok.
jún. 28. 15:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyon fontos.
jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megtudnám vajon mászni Kína legmagasabb buddhista szent hegyét az Emei-hegyet? (3099 méter magas)
jún. 28. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem a magasságtól függ. Van olyan 8000 méter fölötti csúcs, ami turistaként is simán mászható, ha nem vagy testi fogyatékos, és vannak például a Tátrában olyan 2000 méter környéki ormok, ahol ha nem vagy tapasztalt profi, akkor csak a szerencsén múlik az életed, ezért nem is ajánlom senkinek.
jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

2000 méter felett már érezni az oxigénhiányt.

2400 méter magas kilátót kb. 100 méterre tudtuk megközelíteni kocsival. Ezt a 100 métert eléggé "szuszogva" tettük meg.


8 ezer méterre a nagy többség oxigén palackkal megy.

A Himaláján az alaptábor 5180 méter magasan van -idáig fel lehet menni kocsival. Itt sokan hetekig igyekeznek alkalmazkodni a magassághoz.

jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen,ez simán kivitelezhető.
tegnapelőtt 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
sztem az Aconcagua hegy ez közel 7000m-es magasságával. technikailag nem is nehéz a hegy (normálút), de az oxigénhiány sokat nyom a teljesítésnél.
tegnapelőtt 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha technikailag nem nehéz útvonalról van szó és alapjában jó a kondíciód akkor igen, viszont nem árt a fokozatosság. Én az Alpspitzén voltam legutóbb Németországban, ami 2628m és 700m-ről indultam. Rendszeresen futok, bringázok, kondizok, szóval fittnek érzem magam. Felfelé nem is volt különösebb gond, viszont lefelé már rogyadoztak a lábaim, néha be is görcsöltek, pedig vittem túrabotot is az ereszkedéshez. A végén már estem-keltem a sima murvás lejtőkön is. A 60-70 éves német nyuggerek kérdezgették, hogy mi a baj, talán sok volt a sör a hüttében? Utána egy hétig alig bírtam járni az izomláztól. Szóval kell az a fajta speciális állóképesség, amit leginkább csak magashegyi túrázással tudsz megszerezni. Plusz nem árt gyúrni lábra sem.
tegnap 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!