Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Longboard-ot vegyek?

Longboard-ot vegyek?

Figyelt kérdés

Pesten lakok érdemes venni pestre longboardot venni??

(kötszködős emberek ne irjnak köszönöm)


2010. okt. 2. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát te ismered Pestet szerintem ezt te tudod eldönteni. Bár ha én látnék embert ilyennel az utcán biztos kiröhögném...
2010. okt. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én nem vagyok nagy szakértő, de nem biztos hogy városban való utazáshoz való a longboard.. de ha utánna nézel, akkor kiderül hogy szoktak-e használni városon belüli utazáshoz, de lehet hogy szoktak
2011. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
előző vagyok, azt akartam ezzel kifejezni hogy az úton biztos jól lehet vele menni, de pl patkákat nemk lehet könnyű kikerülni
2011. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Jani-hegyen sokat bringáztam, ott esetleg lehetne, de az aszfaltos út elég szar minőségű, meg elég durván lejt, máshol meg van forgalom. Viszont mountainboard már szerintem kibírná.(meg az a telepíthető fék, meg a kötés biztatóbb) Ahhoz meg ráadásul ott van Normafa lejtő, HHH. Fogassal meg könnyű feljutni. Árban meg nem olyan nagy a különbözet.
2011. dec. 13. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hill Dancer válasza:
94%

Aki lusta vegigolvasni annak a rovid valasz IGEN. De valasz megfelelo deszkat. Akit erdekel a miert, olvasson tovabb.



Hat minden vasarlas merlegelessel kezdodik.

Mennyibe kerul?

Mennyit hasznalnam?

Mennyi penzt sporolok?

Mennyi idot sporolok?

Es persze a fenti kerdes alkalmas e.


Nah nezzuk ar viszonylat: Varosi Cruisolasra 30e korul mar talalsz alkalmas jarganyt a piacon. 60e korul a legpopecebb legsimabb rideban vehetsz reszt, felette meg mar csak az igenyeid es penztarcad szab hatart, viszont ezeket az elonyoket mar csak a hegyen erzekeled.


Ezt a kerdest magadnak kell eldonteni, sokan csak hegyre viszik a deszkaikat mondvan nem akarnak `lassan menni`. Massok hetvegi parkbajarok, bicikliuatosok. Es vannak akik ugygondolnak ra mint a cipore... Lehet nelkule haladni a varosban, de eleg sz.r erzes.


Hat, kozvetlen penzsporolasrol nemeshet szo, hacsak nem buszjegyekkel jarsz berlet helyett, akkor sporolsz. Szoval minden relativ, terveid es eletviteled osszevetesevel donhetsz ezugyben. De nezzukcsak egy atlag longboard elegge orok darab. Lattam 15eves es meg annal is idosebb Longboardokat mai napig az uton gurulni. De vegyunk egy atlag 5 evet elettartalomnak, utana megha jo is ujat akar az ember maganak :). Szoval 50e et raszanva evi 10e Ft ba fajt. (Havi kb 850 Ft.) Minimalis Amortizacio azert fennal, ha folyamatosan karbantartott deszkaval akarsz nyomulni. Evi 2x Pogacsat venni, 1x csapagyat, 1x Griptapet, 2-3 evente kereket. Osszessegeben a rakoltendo minimal amortizacios osszeg evi 5 es 10e ft kozt mozog.(Havi kb415 es 850 ft kozt). Szoval egy havi 1700 Ft odba faj 5 even at az hogy longboardal kozlekedsz. (Ennel egy biciklire altalaban sokkal tobbet koltesz ha ugyanigy karban akarod tartani, es egy jo bicaj alapara is a duplaja korul mozog).


Mennyi idot sporolsz. Mint tudjuk az Ido penz, ez a fenti kerdeshez is kapcsolodhat akar. Egy atlagos ember 5km/h val setal. Egy longboardal sikterepen altalaban 15-25 km/h val haladunk. Szoval 3x vagy 5x gyorsabban jutunk el A bol B be. Ha a lakasunk es a buszmegallo kozt 15 perc a tav, ezt 5-3 perc alatt megtesszuk, kulonosebb faradas nelkul. Ha a sulid 3 buszmegallora van amely kb 2km. Es epp most robogott el az orrod elott, donthetsz hogy varsz a buszra 5 percet, es utana meg 5 percet utazol vele. Vagy 4,5-8 perc kozt legurulod a tavot, zsufolt budos busz helyett testmozgast vegezve. Kb 5km es tavig megeroltetes nelkul kepes vagy nagy sebessegre. Es pihenes nelkul letudhato egy 12km es tav. (Persze utana jo erzes leulni egy kicsit). Mindent osszevetve a nagyobb tavokra erdemes BKV t hasznalni, energia es idosporolas celjabol, kisebbekre erdemes integetni a busznak ahogy lehagyod egy megalloban. Ez a Biciglivel szembeni totalis elonye a Longboardnak, ha lusta vagy hajtani, vagy haverjaidnal nincs deszka csak felpattansz egy buszra. `Kicsi` kompakt, senkit nem zavar. Arra azert vigyazz ha zsufolt a kerekeket magad fele forditsd, ne masokat kenj veluk ossze.


Alkalmas E? Hat egyertelmu valaszom Igen, de mint minden ezis sajat merlegeles es a kerdes hogy mire. Bp. nincs tul jol ellatva bringautakkal, de azert akad jopar, azokon gyorsan kenyelmesen lehet haladni. A jardak nagyresze mamar elvan latva feljarokkal a sarkakon, de ha nemis a sarkon par meterre a saroktol egy kocsifelhajtot altalaban talalsz. Alacsony forgalmu utakon akar hoszabb tavot meg az uton is megtehetsz (Termeszetesen ilyenkor legalabb valami melleny, lampa, meg sisak szukseges kresz szabalyok betartasanak latszatat fenntartva). Szoval utaink vannak. A kerdes inkabb a minoseg, hat igen ezzel tuti nem buszkelkedhetunk, sok jarda tele van repedesekkkel, sokhelyen az ut meg raz mint az istennyila. A diszkovezett szakaszok meg meg ritmusosan is teszik ezt. Egy kordeszka 50-52mm es 100A(Kemenyseg) kerekevel, ezek az akadalyok atugrandok, vagy a deszka kezbevehendo. Am a longboard egy masik gyerek. Belvarosi kizlekedesre minel szelesebb es nagyobb kereket ajanlok: 70-76mm atmero es 45-52mm szelesseg. Kemenyseg pedig 75-81A. Olyan simava valik tole az ut alattad mint a babapopsi, tenyleg a betonon valo repules erzetet kelteti. Bar ez mar sokat segit a repedesek es picivel nagyobb padkakra onmagaban nem eleg. Ilyenkor 2 trukkot kell bevetni amely 1 ora alatt elsajatithato.

1: (Es a fontosabb megha sokan nemis tudjak/figyelnek) A Padkara/repedesre mindig amennyire csak lehet 45 fokban kell fellmenni. Mit is jelent ez: 0 fok nal a padka mellett haladsz 90 nel teljes merolegesen probalsz felmenni igy az elso 2 kereked egyszerre teljes feluletevel akaszt meg. (Lehet csak megbakkansz, lehet le is allit nemerdemes kockaztatni) Lenyeg minel inkabb keresztbe veszed az akadalyt annal kisebb feluleten akadsz meg annal kevesbe erzed az akadalyt.

2.: Suly (Bar az elobbot fontosabbnak irtam igazabol onmagaban egyik se tokeletes). Mikor felmesz a padkara elso labrol hatsora rakod a suly, amint felert az elso 2 kereked, a hatsorol elsore. Pofon egyszeru. (Ha kerdesed van ennek a fizikajaval, menj oda a Fizika tanarodhoz es onkentes alapon kerj egy egyest :P )


Meg az utolsohoz tartozo tanacs: Altalabon a longboardok 150mm es 180mm es felfuggesztesekkel vasarolhatoak. Utobbi sokkal jobban fekszik az uton, sokkal nagyobb a stabilitasa, viszont kicsivel nehezebb, es picivel kevesbe fordulekonyabb. Megis szemlyszerint inkabb ezt ajanlom a cruizoloknak kenyelmi es sebessegi okokbol. A 150mm konyebb, amde instabilabb es iranyitasa picivel bonyolultabb, nembeszelve hogy ekkor a deszkad mar kepes `Feldolni`. MEgis ha megnezitek a legtobb cruiser deszka 150mm el van ellatva. Mint mondtam a 150mm konyebb es nagyon minimalisan fordulekonyabb is.


Javaslom a boltba ahol veszed kerdezd meg vane lehetoseged kiprobalni tobb deszkat. Vagy jelentkezz az elso magyar longboard kozosseg a `HillDancers` facebook csoportjan es menj ki veluk egy gurulasra hogy raerezz melyik deszka valna be neked.


Elnezest mindenkitol az ekezetek hianya miatt.

2012. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Pesten inkább cruisert vegyél es abból is a kisebb fajtát amúgy meg sztem inkább kezdj el deszkázni azért érdemesebb kiadni 30 ezret mint egy olyan deszkaert amivel csak gurulsz arra egy tescos kaki is jo igazából de természetesen nem szólok bele mire kolsd a pénzed csak mar minden második majom ezzel jár Pesten..
2014. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!