Mi szükséges a boxoláshoz?
Ezt a beiratkozáskor megmondják, addig ne vedd meg.
Ha otthon csinálod, akkor kesztyű bandazs zsák elég.
Ja cipő, meg melegítő is kellhet.
2-es, ilyen hülyeségeket melyik ujjadból szopsz ki? Eskü kíváncsi lennék. De azt az ujjad vágd le, mert semmi haszna nincs.
Kérdező, amiket írtál azok jók is. Ha majd kell még valami, arra az edző úgyis felhívja a figyelmed.
első edzésre elég amit írtál.
arra figyelj, hogy a testsúlyodhoz illő kesztyűt vegyél, de minimum 12oz os edzőkesztyűt.
aztán ha megtetszik akk majd vegyél még ugrókötelet és zsákoló kesztyűt.
a kezdőverés meg azért nem pálya már, mert az edzésre járó bevételi forrás az edzőnek.
Nem tudom más terméknél hogy van, nálunk az elsőre elég úgy jönni mint egy tesiórára (póló, rövidnadrág, sportcipő) mert úgy is csak a technikai alap dolgokat fogod tanulni a tükör előtt.
Utána se okvetlenül muszáj, mert az egyesületnek is vannak felszerelései, kesztyűi, kötelei, fejvédői. Bandázst meg fogvédőt kell magadnak. Mondom ez a mi termünknél biztos így van nem tudom máshol mi erre a protokoll.
Említette valaki a zsákoló kesztyűt, ha arra a kicsi kemény cuccra gondolt, azt ne vedd használhatatlan ha versenyzésre adnád később a fejed.
Sok sikert az első edzésedhez!
Az első edzésre elég egy póló, egy tréning nadrág és egy váltás sportcipő.
Először úgyis egyszerű alapok lesznek az edzésen: Alapállás, alapmozgás (lépések előre-hátra, jobbra-balra stb) a helyes ököltartás, ilyesmik.
Mindemellett hamar, akár már a második edzésen is jól fog jönni egy boksz kesztyű. (de nem tragédia ha még nem lesz) A kezdőknek, de a haladóknak is tanácsos minél nagyobbat venni. 12 oz-st, 14 oz-st, de akár 16 oz-st is lehet. A nagyobb oz nagyobb töltőtömeget jelent, amitől a kesztyű méretre is nagyobb, párnázottabb. Jobban véd ha fedezed magad vele, és kevésbé kemény, ha megütöd vele az edző-partnered. Edzésre ezek a jobbak. Profi bokszmeccseken általában 10 oz-s kesztyűt viselnek, ami eléggé kemény. Edzésen jobb a nagyobb súlyú, méretű.
1 oz = 28.35 gramm tehát egy 10 oz -s boksz kesztyű 283,5 gramm.
Ezen kívül kelleni fog egy bandázs. Elég hosszút vegyél, mert ha rövidet veszel, akkor nem tudod rendesen feltekerni a kezedre. Egy átlag felnőtt férfinak legalább 3,5 méteres kell, de inkább fölfelé tévedj, vegyél 4 méterest vagy hosszabbat (feltéve, hogy egy átlagos férfi méret vagy), a felesleget el lehet dolgozni a csuklón, alkarodon.
A bandázs lehet merev anyagból vagy rugalmas anyagból, én a rugalmasat javaslom, könnyebben kezelhető, könnyebben feltekerhető. Kell a kesztyű alá, védi a kézfejed, a csuklód, az ütőfelületed és a bokszkesztyű belsejét is. Felszívja az izzadtságot, kitölti a kesztyű belsejét, ki lehet mosni, nem lesz olyan gyorsan oroszlánketrec szaga a kesztyűdnek, tovább fogja bírni.
Fogvédő: Minden páros gyakorlatnál jó ha bent van a fogvédő gumi. Bármikor becsúszhat egy ütés, felrepedhet a száj, összekoccanhatnak a fogak, lepattanhat belőlük egy darab stb. A fogvédő gumi megvéd ezektől. Kb. 1500-2000 Ft-os tétel, szóval nem nagy beruházás.
Zsákoló kesztyű: Kezdőként nem hiszem, hogy szükséges. El lehet pötyörészni a zsákon normál boksz kesztyűvel is (bár a bokszkesztyűt árusító helyeken mindig elmondják, hogy a bokszkesztyű nem zsákolásra való, de szerintem egy kezdőnek teljesen jó az zsákolni is). Amikor kicsit komolyabb szintre jutsz, beszerezhetsz egy zsákolókesztyűt is, vagy a régi bokszkesztyűdet használhatod zsákolásra, a páros gyakorlatokhoz meg vehetsz egy újat.
Ugráló kötél, pontütő kesztyű és egyéb felszerelések: Ezek minden ökölvívó teremben megtalálhatók, valószínűleg nem lesz rájuk szükséged, hacsak nem akarsz otthon is pluszban edzeni.
Rohamos fejlődést kívánok! :)
Üdv
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!